Të gjitha lajmet

GJYSMËFINALJA E DYTË E EVROPANIT

Spanja s’lejoi befasi, përcaktohet finalja e EURO2020

Spanja s’lejoi befasi, përcaktohet finalja e EURO2020

24 January, 2020 @22:29

Përkundër se sllovenët ishin afër të befasonin në fund të ndeshjes, spanjollët nuk e lejuan këtë dhe me fitore 32-30 arritën finalen dhe mundësinë për të mbrojtur titullin e kampionit të Evropës.

Spanja mposhti Slloveninë në gjysmëfinalen e dytë të Kampionatit Evropian 34-32 (20-15) pas një loje tejet të mirë në pjesë të parë.

Sllovenia kah fundi i ndeshjes kapi serinë 3-0 dhe e afroi rezultatin deri në 33-32, për tu futur në sekondat e fundit të takimit dramatikisht.

Mirëpo, Spanja nuk lejoi befasi më tepër dhe rastin e radhës e shfrytëzoi dhe siguroi finalen ndaj Kroacisë, që do të luhet të dielën (16:30).

Më efikasit në fitoren e Spanjës kanë qenë Raul Entrerrios, Alex Dujshebaev dhe Angel Fernandez - që të gjithë me nga gjashtë gola, derisa te sllovenët Jure Dolenec me shtatë sosh, nuk mjafoi për befasi.

Nesër luhet ndeshja për vend të pestë në evropian mes Gjermanisë dhe Portugalisë (16:00) . Ndërsa pas saj ndeshja për vend të tretë mes Sllovenisë dhe Norvegjisë (18:30).

FINALJA E EVROPIANIT: SPANJËS

Spanja mbron titullin e Evropës

Foto: EHFEURO

26 January, 2020 @18:25

Përfaqësuesja e Spanjës në hendboll ka arritur të mbrojë titullin e kampionit të Evropës, duke e mposhtur Kroacinë në finale…

DUELI PËR VENDIN E PESTË

Gjermania fiton dhe merr vendin e pestë

eft-euro.com

25 January, 2020 @18:53

Me nga një gol epërsi në secilën pjesë të lojës, Gjermania luftoi mjaft për të siguruar pozitën e pestë në…

HENDBOLL

Lista e plotë e afatit kalimtar dimëror në Hendboll

24 January, 2020 @21:42

Federata e Hendbollit e Kosovës, ka publikuar listën e plotë e afatit kalimtar dimëror në Superligë, Ligën e Parë dhe…

GJYSMËFINALJA E EVROPIANIT 2020

Pas dy vazhdimeve Kroacia arrin finalen

Foto: ehf-euro

24 January, 2020 @20:47

Janë dashur të luhen dy vazhdime në gjysmëfinalen e parë të Kampionatit Evropian të hendbollit, për të përcaktuar finalistin e…

NGA FEDERATA

Hendbollisti më i mirë 2019, kuptohet më 30 janar

TOPSPORTI/ Arkiv

23 January, 2020 @22:04

Bordi Ekzekutiv i Federatës së Hendbollit të Kosovës, nën udhëheqjen e kryetarit Eugen Saraçini, ka mbajtur mbledhjen e radhës, në…

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga