Të gjitha lajmet

DUELI PËR VENDIN E PESTË

Gjermania fiton dhe merr vendin e pestë

eft-euro.com

Gjermania fiton dhe merr vendin e pestë

25 January, 2020 @18:53

Me nga një gol epërsi në secilën pjesë të lojës, Gjermania luftoi mjaft për të siguruar pozitën e pestë në Kampionatin Evropian - që për herë të parë në histori u mbajt në tre shtete: Austri, Norvegji e Suedi.

Pjesa e finaleve po luhet në Stokholm, ku pas gjysmëfinaleve të jashtëzakonshme dje, sonte Gjermania vulosi pozitën e pestë duke e mposhtur Portugalinë 29-27 [14-13 dhe 15-14].

Julius Kuhn me gjashtë gola qe më efikasi te pancerët, kurse katër të tjera i shënoi edhe Johannes Golla.

Te portugezët më të dalluarit kanë qenë Alexis Borges dhe Joao Miguel Ferraz me nga 4 të shënuara.

FINALJA E EVROPIANIT: SPANJËS

Spanja mbron titullin e Evropës

Foto: EHFEURO

26 January, 2020 @18:25

Përfaqësuesja e Spanjës në hendboll ka arritur të mbrojë titullin e kampionit të Evropës, duke e mposhtur Kroacinë në finale…

GJYSMËFINALJA E DYTË E EVROPANIT

Spanja s’lejoi befasi, përcaktohet finalja e EURO2020

24 January, 2020 @22:29

Përkundër se sllovenët ishin afër të befasonin në fund të ndeshjes, spanjollët nuk e lejuan këtë dhe me fitore 32-30…

HENDBOLL

Lista e plotë e afatit kalimtar dimëror në Hendboll

24 January, 2020 @21:42

Federata e Hendbollit e Kosovës, ka publikuar listën e plotë e afatit kalimtar dimëror në Superligë, Ligën e Parë dhe…

GJYSMËFINALJA E EVROPIANIT 2020

Pas dy vazhdimeve Kroacia arrin finalen

Foto: ehf-euro

24 January, 2020 @20:47

Janë dashur të luhen dy vazhdime në gjysmëfinalen e parë të Kampionatit Evropian të hendbollit, për të përcaktuar finalistin e…

NGA FEDERATA

Hendbollisti më i mirë 2019, kuptohet më 30 janar

TOPSPORTI/ Arkiv

23 January, 2020 @22:04

Bordi Ekzekutiv i Federatës së Hendbollit të Kosovës, nën udhëheqjen e kryetarit Eugen Saraçini, ka mbajtur mbledhjen e radhës, në…

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga