Të gjitha lajmet

FEDERATA E PINGPONGUT TË KOSOVËS

Pingpongu zgjedh më të mirët e vitit 2019!

Foto: FFPK

Pingpongu zgjedh më të mirët e vitit 2019!

Teksti: FPPK

10 February, 2020 @11:47

Federata e Pingpongut e Kosovës vazhdon traditën e shpalljës së pingpongistëve më të mirë të vitit 2019, si dhe do të ndan mirënjohje për kontribute të ndryshme në sportin e pingpongut!

Ceremonia “Laureatët 2019” do të mbahet të shtunën me 15 shkurt, nga ora 18:00, në hotelin Venus, në Prishtinë. Kjo është hera e 17-të që federata ndanë mirënjohje për lojtarët e pingpongut, që nga pranimi i FPPK-së në federatën ndërkombëtare.

Pjesë e ceremonisë do të jetë edhe zv. presidentja e Federatës Botërore, znj. Petra Sorling e cila po e viziton Kosovën për herë të parë, me rastin e Turneut për Ditën e Pavarësisë. Poashtu nënkryetari i Unionit Europian të Pingpongut z. Ivo Goran Munivrana do të jetë pjesë e ceremonisë.

pingpong kosova

Komisioni ka bërë përzgjedhjen e sportisteve dhe sportistëve më të dalluar të vitit 2019, si për moshat madhore, ashtu edhe për gjeneratat e reja qe janë shpresa e pingpongut, përveç lojtarëve më të mirë, ka bërë përzgjedhjen edhe për punëtorin e vitit, referin vendor dhe ndërkombëtar të vitit, trajnerin e vitit etj.

Po ashtu do të ndahen edhe disa mirënjohje të veçanta të cilat do të shpalosen të shtunën gjatë ceremonisë.

RIFILLON SUPERLIGA

Në fundjavë, stinori vazhdon me duele interesante

10 February, 2020 @23:48

Federata e Hendbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot se të shtunën nis pjesa pranverore e stinorit, kur fillojnë…

RIFILLON SUPERLIGA

Në fundjavë, stinori vazhdon me duele interesante

10 February, 2020 @23:48

Federata e Hendbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot se të shtunën nis pjesa pranverore e stinorit, kur fillojnë…

GRAND SLAM / PARIS

Edhe Nora Gjakova sjell medalje për Kosovën nga Parisi

Foto: D. Kuka/fb

8 February, 2020 @18:50

Xhudistja e radhës me medalje nga turneu më prestigjioz i xhudos në botë, Paris Grand Slam, është Nora Gjakova. …

GRAND SLAM / PARIS

Distria e artë në Paris

Foto: DritonKuka/fb

8 February, 2020 @17:57

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka mposhtur në finale të Grand Slamit të Parisit italianen Odette Giuffrida, për tu stolisur me…

GRAND SLAM PARIS

Distria dhe Nora, para medaljeve të reja për Kosovën

8 February, 2020 @15:39

Dy xhudistet tepër të suksesshme të Kosovës, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë pranë medaljeve të radhës në Grand Slam…

Të gjitha lajmet nga Të tjera