Të gjitha lajmet

RIFILLON SUPERLIGA

Në fundjavë, stinori vazhdon me duele interesante

Në fundjavë, stinori vazhdon me duele interesante

10 February, 2020 @23:48

Federata e Hendbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot se të shtunën nis pjesa pranverore e stinorit, kur fillojnë ndeshjet e xhiros XV të Superligës së vendit.

Tash, në pjesë të dytë të stinorit ekipet luftojnë për çdo pikë, pasi që pas katër xhirove, pra me XVIII të zhvilluara, përfundon faza e parë e stinorit.

Më pas liga ndahet në Superligën A, ku gjashtë skuadrat e para në tabelë bartin pikët mes vete dhe luftojnë për titull.

Ndërsa në Superligën B, mbesin katër skuadrat e poshtme të tabelës, që bartin pikët e tyre mes vete në këtë ligë dhe luftojnë për mbijetesë.

Superligën A zhvillohen dhjetë xhiro, pas së cilës shpallet kampioni. Ndërsa në Superligën B zhvillohen edhe gjashtë xhiro.

Duelet e Xhiros XV:

Prishtina-Vushtrria
Llapi-Besa
Drenica-Kastrioti
Prizreni-Trepça
Vëllaznimi-Drita

SUPERLIGA / TABELA AKTUALE:

1. Besa 28p
2. Prishtina 26p
3. Trepça 20p
4. Kastrioti 18p
5. Vushtrria 15p
6. Vëllaznimi 12p
7. Drenica 8p
8. Prizreni 7p
9. Llapi 6p
10. Drita 0p.

RIFILLON SUPERLIGA

Në fundjavë, stinori vazhdon me duele interesante

10 February, 2020 @23:48

Federata e Hendbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot se të shtunën nis pjesa pranverore e stinorit, kur fillojnë…

FEDERATA E PINGPONGUT TË KOSOVËS

Pingpongu zgjedh më të mirët e vitit 2019!

Foto: FFPK

10 February, 2020 @11:47

Federata e Pingpongut e Kosovës vazhdon traditën e shpalljës së pingpongistëve më të mirë të vitit 2019, si dhe do…

GRAND SLAM / PARIS

Edhe Nora Gjakova sjell medalje për Kosovën nga Parisi

Foto: D. Kuka/fb

8 February, 2020 @18:50

Xhudistja e radhës me medalje nga turneu më prestigjioz i xhudos në botë, Paris Grand Slam, është Nora Gjakova. …

GRAND SLAM / PARIS

Distria e artë në Paris

Foto: DritonKuka/fb

8 February, 2020 @17:57

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka mposhtur në finale të Grand Slamit të Parisit italianen Odette Giuffrida, për tu stolisur me…

GRAND SLAM PARIS

Distria dhe Nora, para medaljeve të reja për Kosovën

8 February, 2020 @15:39

Dy xhudistet tepër të suksesshme të Kosovës, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë pranë medaljeve të radhës në Grand Slam…

Të gjitha lajmet nga Të tjera