Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRAJNER SPANJOLL TE BESA

Besa Famgas me trajner spanjoll

Besa Famgas me trajner spanjoll


10 March, 2020 @19:08

Kampionia e shumëfishtë e Kosovës, Besa Famgas, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të ekipit, spanjollin Juan Javier Cabanas.

Ekipi pejan, që qe disa vjet me radhë po dominimon në hendbollin kosovar, ka ardhur me mision për të futur sistemin spanjoll te skuadra nga Karagaçi.

“Jam këtu për ta futur në sistem lojën e hendbollit spanjoll,” ka thënë Cabanas në deklaratën e tij, përcjell faqja zyrtare e klubit pejan.


 
Të gjitha lajmet nga Të tjera