Të gjitha lajmet

EHF CHALLENGE CUP

Super Kastrioti, në 1/16 e EHF Challenge

Super Kastrioti, në 1/16 e EHF Challenge

14 October, 2018 @20:53

Pas fitores në ndeshjen e parë dje, Kastrioti ka shënuar fitore edhe në takimin kthyes ndaj Talinit sot, për ta kaluar kështu 1/32 e EHF Challenge Cup, një sukses ky fantastik për skuadrën ferizajase.

Kastrioti dje triumfoi me rezultat 22-25, kurse sot në ndeshjen e luajtur si vendas (edhe pse edhe e djeshmja u luajt në Ferizaj falë marrëveshjes mes skuadrave) Kastrioti triumfoi me rezultat 26-25, për ta eliminuar kështu Talinin estonez dhe për t’u kualifikuar në të 1/16 e finales së EHF Challenge Cup.

Në 1/16 e finales Kastrioti do të takohet me skuadrën belge Vise, ndeshjet ndaj së cilës i zhvillon më 17 dhe 24 nëntor.

Në gara evropiane këtë fundjavë luajtën edhe Besa e Prishtina. E para luajti në EHF Cup, kurse e dyta njëjtë sikur Kastrioti në EHF Challenge Cup, mirëpo për dallim nga Kastrioti, këto dy skuadra u eliminuan.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga