Të gjitha lajmet

GOLF

Takim i rëndësishëm i golfistëve kosovarë me ata të diasporës

Takim i rëndësishëm i golfistëve kosovarë me ata të diasporës

23 October, 2017 @13:29

Me datat 21 dhe 22 tetor 2017 në Gjermani janë mbledhur për herë të parë komuniteti i lojtarëve të golfit nga Kosova, Austria, Zvicra, Holanda dhe Gjermania. Takimi është mbajtur afër qytetit Karlsruhe, në Heitlinger golf resort nën përkujdejsjen e menaxherit të klubit Arif Arifi! Qëllimi i takimit ishte për tu njohur dhe bashkëbiseduar rreth lojës së golfit, por mbi të gjitha formimi i Federatës së Golfit të Kosovës duke pasur parasysh potencialin ekzistues të golfit që ka komuniteti ynë nga Kosova në Diasporë! golf Pjesëmarrës në takim ishin: nga Kosova Blerim Sejdiu dhe Lavdim Zylfiu; nga Austria: Lulzim Vehapi dhe Idriz Iseni; nga Zvicra: Ahmet Beqiri; nga Holanda: Isi Zejnullahu; ndërsa nga Gjermania ishin prezent: Murat Ahmetaj, Naim Gjinovci, Bekim Durguti, Mërgim Gjinovci, Adnan Hajdini, Dafina Arifi dhe prindi i saj, menaxheri i klubit Arif Arifi. golf Gjithashtu është zhvilluar një lojë ne gjitha shtigjet e fushës së golfit Heitlinger ku natyrisht rezultatin më të mirë e dëshmuan dy yjet e golfit të Kosovës Adnan Hajdini dhe Mërgim Gjinovci, të dy lojtarë profesionist të golfit të formuar dhe të njohur nga Federata e golfit e Gjermanisë! golf Në ditën e dytë falë pjesëmarrësit Murat Ahmetaj i cili punon në golf resort St Leon Rot, u mundësua vizita në këtë klub. Ky klub është ndër tre më të mirët nga 760 sosh sa i posedon Gjermania dhe në të kanë luajtur emrat eminent të golfit nga mbarë bota, përfshi golfistin Tiger Woods i cili ka fituar tre herë garën. golf Takimit i mungoi lojtari më shpresëdhënës i Kosovës, juniori 13 vjeçar Albin Arifi i cili kishte udhëtuar në Zvicër për ta zhvilluar garën e fundit për këtë vit, në mes të juniorëve nga Zvicra dhe Gjermania.

PËR TOKIO 2020

Lista e përfituesve të bursave olimpike

Foto: KOK

17 October, 2017 @8:49

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka përzgjedhur 19 sportistë që do të marrin bursa nga Solidariteti Olimpik (SO) i Komitetit…

PASQYRA E SHKURTËR: XHIROJA V

BesaFamgas dhe Prishtina - krejt fitore

BOROZANI/D.S./Arkiv

16 October, 2017 @10:05

Dy skuadrat që po mbajnë pikët maksimale në elitën e hendbollit kosovar, kanë vazhduar edhe këtë javë me fitore dhe…

SHANGHAI MASTERS

Federer mposht Nadalin për titullin e 94-t në karrierë

15 October, 2017 @12:01

Vazhdon forma e mirë e Roger Federer në vitin 2017. Teniseri zvicran sot triumfoi në finalen e Shanghai Masters ndaj…

XHIROJA II E SUPERLIGËS

Theranda merr lidershipin

Foto: KV Theranda/fb

15 October, 2018 @12:27

Me fitore ndaj Shpellës si mysfair, volejbollistët e Therandës kanë kaluar në krye të Superligës pas dy xhirove të zhvilluara.…

SUPERLIGA VOLEJBOLL

Nesër xhiroja e dytë në volejboll

12 October, 2018 @14:02

Skuadra e Prishtina Volley dhe e Lubotenit, që fituan përballjet e para të kampionatit me sete radhazi, 3-0, do të…

NIS STINORI NË VOLEJBOLL

Luboteni dhe Prishtina me 3-0 nisin stinorin

Foto: FVK

8 October, 2018 @11:30

Skuadrat e Lubotenit dhe Prishtinës kanë nisur në mënyrë perfekte stinorin e ri të Superligës së Kosovës në volejboll, duke…

AUTO SPORTS

Potera dominon në Drag Race

Foto: FASK

8 October, 2018 @11:11

Skender Potera e ka vazhduar dominimin në garën Drage Race. Ai ka fituar edhe garën e fundit, duke arritur kohë…

BUENOS AIRES 2018

Erza Muminoviq, e bronztë në LO për të rinj

7 October, 2018 @22:18

Në Lojërat Olimpike për të rinj që po mbahet në Buenos Aires të Argjentinës, xhudistja Erza Muminoviq, ka fituar medaljen…

Të gjitha lajmet nga Të tjera