Të gjitha lajmet
{embed="/menu"}

BESA - PRISHTINA

11-shet: Besa - Prishtina

BOROZANI

11-shet: Besa - Prishtina

11 March, 2018 @12:40

Janë publikuar formacionet startuese të Besës e Prishtinës pak minuta para ndeshjes.

MEDIA

Lojtari i ndeshjes, Lukaku

Foto: premierleague.com

11 March, 2018 @0:30

Superderbi anglez ndërmjet Manchester Unitedit dhe Liverpoolit përfundoi me fitoren e ekipit të Jose Mourinhos, ndërsa lojtar më i…

ISMET MUNISHI

Do të dorëhiqesha, po të mos fitonim

10 March, 2018 @22:57

Trajneri i Ferronikelit, Ismet Munishi, në deklaratën e tij pas ndeshjes ndaj Drenicës sot të cilën ekipi i tij e…

DINAMO-LOKOMOTIVA

Lirim Kastrati shkarkon trajnerin e Dinamos

10 March, 2018 @19:03

Futbollisti i ri i Kosovës, Lirim Kastrati, ka shënuar dy gola sot në fitoren e ekipit të tij Lokomotiva Zagreb…

DRENICA-BESA

Besa triumfon si mysafir

Foto & Video: Besa Futsall

10 March, 2018 @18:27

Besa ka nisur pranverën në Superligë të futsallit me fitore, duke e mposhtur si mysafir Drenicën 3-4 sot. Në një…

FUSHË KOSOVA - ONIX

Fushë Kosova me fitore ngritet në zonën e Superligës

10 March, 2018 @16:15

Djelmoshat e Fushë Kosovës kanë shënuar një fitore tejet të rëndësishme sot në kuadër të xhiros së XX të Ligë…

EIBAR - REAL MADRID

Ronaldo vazhdon me gola, Reali fiton

10 March, 2018 @16:09

Pas fitores së madhe në Paris, Reali ka shënuar fitore edhe në La Liga. Madrilenët sot fituan si mysafirë të…

KEK-KOSOVA(P)

Zabërxha për tre pikë

10 March, 2018 @16:06

Ka mjaftuar një gol i sulmuesit me shumë përvojë në Kosovë, Enis Zabërxha, për t'ia sjellë fitoren KEK-ut sot në…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga