Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

AKIL GJAKOVA

Akil Gjakova arrin gjysmëfinalen në Evropian

Akil Gjakova arrin gjysmëfinalen në Evropian


17 April, 2021 @14:33

Pas dy medaljeve të fituara dje nga xhudistet kosovare Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova në kampionatin Evropian të xhudos, Kosova është afër të fitojë edhe medaljen e tretë.

Këtë mund ta bëjë xhudisti Akil Gjakova, i cili është kualifikuar në gjysmëfinale të kampionatit Evropian për kategorinë deri në 73 kg.

Gjakova në gjysmëfinale arriti pasi e mposhti me Ippon rusin Musa Mogushkov, ndërsa më parë i mposhti edhe xhudistët Anthony Zingg (Gjermani) dhe Ido Levin (Izrael).

Në gjysmëfinale Akili do të takohet me zviceranin Nils Stump.


 
Të gjitha lajmet nga Xhudo