Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SKITARI

Albin Tahiri fiton normën olimpike, do ta përfaqësojë Kosovën në Pekin

Albin Tahiri fiton normën olimpike, do ta përfaqësojë Kosovën në Pekin


17 January, 2022 @16:20

Përmes një postimi në Facebookun e tij personal, skitari Albin Tahiri ka njoftuar që ai do të garojë në Olimpiadën e Pekinit, olimpiadën dimërore që do të mbahet në vitin 2022.

Në postimin e tij, Tahiri shkroi që është krenar që do ta përfaqësojë Kosovën për herë të dytë në një Olimpiadë.

Për më tepër, këtë herë Tahiri nuk do të jetë skitari i vetëm nga Kosova në Olimpiadë, pasi që një vend pjesëmarrës e ka siguruar edhe skitarja Kiana Kryeziu.


 
Të gjitha lajmet nga Të tjera