Të gjitha lajmet

XHUDO

Distria e bronztë në Budapest

Arkiva

Distria e bronztë në Budapest

10 August, 2018 @17:51

Distria Krasniqi ka marrë medaljen e bronztë në Grand Prix e xhudos në Budapest. Xhudoka kosovare u eliminua nga kampionia eventuale në kategorinë deri 48kg, japonezja Hiromi Endo, pasi më parë kishte shënuar tri fitore radhazi. Në luftë për medaljen e bronztë, Krasniqi mposhti belgen Anne Sophie Jura. E bronzta tjetër në këtë kategori i takoi sllovenes, Marusa Stagar, nga e cila garuesja e jonë e dytë në këtë kategori, Fjolla Kelmendi ishte eliminuar qysh në rrethin e parë.

XHUDO

Kosova dominon xhudon, Distria e artë në Antalya

6 April, 2018 @16:22

Vazhdon shkëlqimi i Kosovës në sportin e xhudos! Me medalje të artë turneun e Antalyas e ka mbyllur Distria Krasniqi,…

Evropiani i atletikës

Polonia e nis me të arta

7 August, 2018 @22:00

Polakët fituan të artën dhe të argjendtën në shtytjen e gjyles dhe hedhjen e çekanit. Tek finalja e parë e…

KH PRISHTINA

Taib Kabashi rikthehet te Prishtina

6 August, 2018 @12:40

Taib Kabashi do të jetë trajner i klubit hendbollistik Prishtina në sezonin e ardhshëm. Lajmi u bë i ditur pak…

LISTA

Lista e Kosovës për miqësoret ndaj Luksemburgut

FOTO: kosovahandball.info

18 October, 2018 @21:08

Përfaqësuesja e femrave të Kosovës në hendboll do të zhvilloj dy ndeshje miqësore me Luksemburgun, në kuadër të përgatitjeve për…

XHIROJA II E SUPERLIGËS

Theranda merr lidershipin

Foto: KV Theranda/fb

15 October, 2018 @12:27

Me fitore ndaj Shpellës si mysfair, volejbollistët e Therandës kanë kaluar në krye të Superligës pas dy xhirove të zhvilluara.…

SUPERLIGA VOLEJBOLL

Nesër xhiroja e dytë në volejboll

12 October, 2018 @14:02

Skuadra e Prishtina Volley dhe e Lubotenit, që fituan përballjet e para të kampionatit me sete radhazi, 3-0, do të…

NIS STINORI NË VOLEJBOLL

Luboteni dhe Prishtina me 3-0 nisin stinorin

Foto: FVK

8 October, 2018 @11:30

Skuadrat e Lubotenit dhe Prishtinës kanë nisur në mënyrë perfekte stinorin e ri të Superligës së Kosovës në volejboll, duke…

AUTO SPORTS

Potera dominon në Drag Race

Foto: FASK

8 October, 2018 @11:11

Skender Potera e ka vazhduar dominimin në garën Drage Race. Ai ka fituar edhe garën e fundit, duke arritur kohë…

Të gjitha lajmet nga Të tjera