Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRAND SPAM @ PARIS

Distria përsëri e artë!

Foto: EJU

Distria përsëri e artë!


2 February, 2024 @18:31

Në Grand Slam të Parisit, Distria Krasniqi përsëri ka fituar medaljen e artë - për të tretën herë. Ajo mbrojti titullin e kampiones deri në 52 kilogramë, duke e mposhtur në finale britaniken Chelsie Giles.

Distria Krasniqi @ GrandSlam - Paris 2024

Distria Krasniqi 28 vjeçare ka fituar ndeshjen finale me waza-ari, ndërsa ka qenë bartësja e parë në kategorinë e saj në Grand Slamin parisien, që është ndër më prestigjiozit në botë.

 


 
Të gjitha lajmet nga Xhudo