Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BOKS

Donjeta Sadiku do të stërvitet në Finlandë me medalisten olimpike, botërore dhe evropiane

Donjeta Sadiku do të stërvitet në Finlandë me medalisten olimpike, botërore dhe evropiane


7 April, 2021 @20:08

Me ftesë të Federatës së Boksit të Finlandës dhe Komitetit Olimpik të Finlandës, boksierja jonë, Donjeta Sadiku, së bashku me trajnerin e saj, Besim Brahimi, janë ftuar për të marrë pjesë në përgatitje në Tampere të Finlandës.

Donjeta Sadiku është ftuar si sparing partnere e boksieres më të mirë në botë, medalistes olimpike, botërore dhe evropiane, Mira Potkonenn.

Përgatitjet do të mbahen prej 9-22 prill 2021.

Përgatitjet në Finlandë do t’i ndihmojë Sadikut për të qenë e gatshme për kualifikimet evropiane për Lojërat Olimpike Tokio 2020, që mbahen në Paris të Francës, prej 04-08 qershor 2021.


 
Të gjitha lajmet nga Të tjera