Të gjitha lajmet

BOKS

E arta e parë për Uzbekistanin

E arta e parë për Uzbekistanin

14 August, 2016 @22:49

Hasanboy Dusmatov ka fituar të artën e parë në sportin e boksit në këtë olimpiadë. Në finale, Dusmatov mposhti kolombianin Yuberjen Martinez me rezultat të plotë 3-0. Për Dusmatovin dhe Uzbekistanin ishte kjo e arta e parë në kategorinë flutur të lehtë, deri në 49kg. Dusmatov kishte mposhtur amerikanin Nico Hernandez i cili mbeti me të bronztën, medalje e cila i takoi edhe kubanezit Joahnys Argilagos. Të hënën zhvillohet finalja në kategorinë e rëndë, deri në 91kg ku për titullin olimpik do të luftojnë rusi Evgeny Tishchenko dhe Vasiliy Levit nga Kazakistani. Lufta nis në ora 12:15 pas mesnate.

ZHYTJE

Dominojnë kinezet

14 August, 2016 @22:34

Edhe një herë zhytëset kineze kanë mbledhur medaljet në këtë sport. Sonte radhën e pati disiplina individuale në 3 metra.…

I ARTË

Andy Murray përsëri kampion

15 August, 2016 @2:59

Tenisti britanik Andy Murray ka mbrojtur titullin e kampionit olimpik. Ai në finale mposhti spanjollin Juan Martin Del Potro 3-1…

SKERMË

Skerma mbyllet me Francën

15 August, 2016 @0:50

Përfaqësuesja e Francës në disiplinën epee tek meshkujt u stolis me të artën pas fitores 45-31 ndaj Italisë. Në luftën…

TENIS

SHBA e Rusia të arta në dyshe

14 August, 2016 @23:25

Bethanie Mattek-Sands dhe Jack Sock fituan finalen amerikane në dyshe të përziera në tenis. Ata në luftë për medaljen e…

BOTËRORI NË VOLEJBOLL

Italia mposhtet në pesë sete

FIVB

20 October, 2018 @17:20

Kombëtarja e Italisë në volejboll për femra, ka lëshuar dy setet e fundit pranë epërsisë 2:1, për të siguruar titullin…

BOTËRORI NË VOLEJBOLL

Finale evropiane

FIVB

19 October, 2018 @15:15

Italia u rikthye në setin e pestë të rikthente epërsinë për finalen e Kampionatit Botëror në volejboll për femra. …

LISTA

Lista e Kosovës për miqësoret ndaj Luksemburgut

FOTO: kosovahandball.info

18 October, 2018 @21:08

Përfaqësuesja e femrave të Kosovës në hendboll do të zhvilloj dy ndeshje miqësore me Luksemburgun, në kuadër të përgatitjeve për…

XHIROJA II E SUPERLIGËS

Theranda merr lidershipin

Foto: KV Theranda/fb

15 October, 2018 @12:27

Me fitore ndaj Shpellës si mysfair, volejbollistët e Therandës kanë kaluar në krye të Superligës pas dy xhirove të zhvilluara.…

SUPERLIGA VOLEJBOLL

Nesër xhiroja e dytë në volejboll

12 October, 2018 @14:02

Skuadra e Prishtina Volley dhe e Lubotenit, që fituan përballjet e para të kampionatit me sete radhazi, 3-0, do të…

Të gjitha lajmet nga Të tjera