Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA - GREQIA

Fundi dramatik, Kosova pëson me 1 diferencë nga liderja

Fundi dramatik, Kosova pëson me 1 diferencë nga liderja


5 January, 2022 @22:28

Në ndeshjen e tretë kualifikuese për Botërorin 2023, Kosova pësoi me rezultat 20-21 kundër Greqisë.

Greqia e nisi ndeshjen me dy golat e Nikolaos Passias dhe Charalampos Mallios, por Kosova e barazoi rezultatin me Deniz Terziqin e Egzon Gjukën.

Grekët e kapën një seri prej 4 golave, derisa pjesën e parë e mbyllën me rezultat 9-13.

Me fillimin e pjesës së dytë, Greqia shënoi edhe një gol, derisa Kosova u përgjigj me 5 gola rresht dhe e barazoi rezultatin në 14-14.

Më pas rezultati deri në fund ishte i ngushtë por Greqia ishte skuadra që gaboi më pak dhe arriti një fitore të rëndësishme dhe e vazhdoi serinë e fitoreve.

Golashënuesi më i mirë te Kosova ishte Valon Dedaj me 7 gola.

Greqia me 3 fitore e 0 humbje gjendet në krye të Grupit, derisa Kosova me 1 barazim e 2 humbje gjendet në pozitën e tretë.

Kosova ndeshjen e katërt do të luajë të dielën më 9 janar përsëri kundër Greqisë.


 
Të gjitha lajmet nga FHK Superliga