Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

HENDBOLL

Sonte Kosova pret Greqinë në Prishtinë

Sonte Kosova pret Greqinë në Prishtinë


5 January, 2022 @11:03

Kombëtarja e Kosovës në hendboll, sonte nga ora 19:15 do të takohet me Greqinë, në kuadër të kualifikimeve për Botërorin 2023.

Ndeshja do të luhet në “Pallatin e Reinisë dhe Sporteve” në Prishtinë.

Kosova aktualisht gjendet në pozitën e fundit me 1 pikë sikurse Belgjika. Dardanët në ndeshjen e parë barazuan me Belgjikën 28-28, derisa në ndeshjen e dytë pësuan nga Turqia me rezultat 25-23.

Greqia aktualisht është në krye të Grupit me 2 fitore e 0 humbje, kurse Turqia ka 1 fitore e 1 humbje.


 
Të gjitha lajmet nga FHK Superliga