Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

TOKYO 2020

Hajdarit i konfirmohet pjesëmarrja në Lojërat Olimpike

Hajdarit i konfirmohet pjesëmarrja në Lojërat Olimpike


30 June, 2021 @17:28

Atleti kosovar, Musa Hajdari, do ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike, Tokio 2020.

Kjo për Hajdarin do të jetë pjesëmarrja e dytë në Lojërat Olimpike, pas debutimit në Rio 2016.

Komiteti Olimpik i Kosovës dhe Federata e Atletikës së Kosovës kanë pranuar ftesën sipas vendit të rezervuar për univerzalitet. Musa garon në disiplinën vrapim 800 metra.

Lojërat Olimpike Tokio 2020 mbahen prej 23 korrik – 8 gusht 2021.


 
Të gjitha lajmet nga Lojërat Olimpike