Të gjitha lajmet

SHORTI I LIGES SE FEMRAVE

Ia nis me derbin Bashkimi-Penza

TOPSPORTI/ Arian Pacarizi/ Arkiv

Ia nis me derbin Bashkimi-Penza

16 September, 2020 @11:01

Është hedhur shorti për edicionin 2020-2021 në Superligën dhe Ligën e Parë të Femrave.

Xhiroja e parë në elitën e femrave do të zhvillohet më 24/25 Tetor 2020.

Skuadra prizrenase dhe ajo prishtinase, si kryesoret e stinorit të kaluar, që edicionin e kaluar luftuan për të gjitha trofetë do të ndeshen në javën e tretë në Prizren.

Në xhiron e parë Trepça do të përballet me Prishtinën, Bashkimi me Penzën dhe Kastrioti me Vëllaznimin.ORARI I 5 XHIROVE TË PARA (CIKLITTË PARË):

Xhiroja I 24/25.10.2020 Trepça vs Prishtina

Bashkimi vs Penza

Kastrioti vs Vëllaznimi
Xhiroja II 31/01.10/11.2020 Prishtina vs Vëllaznimi

Penza vs Kastrioti

Trepça vs Bashkimi
Xhiroja III 07/08.11.2020 Bashkimi vs Prishtina

Kastrioti vs Trepça

Vëllaznimi vs Penza
Xhiroja IV 14/15.11.2020 Prishtina vs Penza

Trepça vs Vëllaznimi

Bashkimi vs Kastrioti
Xhiroja V 21/22.11.2020 Kastrioti vs Prishtina

Vëllaznimi vs Bashkimi

Penza vs Trepça

TROFEU I PARE I SEZONIT

Superkupa në start të sezonit te femrat

16 September, 2020 @11:06

Pas tërheqjes së shortit në FBK lidhur me edicionin e ri garues të basketbollit të femrave në Kosovë, është përcaktuar…

S'KA BASKET

Shtyhet turneu 3x3 i vajzave

Foto: FBK

15 September, 2020 @13:52

Turneu “Women Streetball AA Prishtina” i organizuar nga Klubi i Basketbollit AA (Kerasan) Prishtina në konkurrencën e femrave do të…

FBK

Përfundon afati, klubet e regjistruara

14 September, 2020 @13:29

Ka përfunduar afati për paraqitjen e klubeve për edicionin e ri 2020/2021 në basketboll. Edicioni i ri do të nisë…

PRISHTINA (F)

Më e mira e Prishtinës mbetet në fole

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

8 September, 2020 @21:50

TOP koshashënuesja dhe TOP asistuesja e skuadrës së femrave të Prishtinës, Irma Konjusha, ka vazhduar kontratën. Irma do të jetë…

BASHKIMI (F)

Saranda Daci vazhdon me Bashkimin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 September, 2020 @12:02

Skuadra e Bashkimit arriti ta mbajë në skuadër lojtaren më të mirë të stinorit të kaluar, Saranda Dacin. Daci do…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave