Të gjitha lajmet

HENDBOLL

Kosova U18 në Kampionat Evropian, sonte ndeshja e parë

Foto: kosovahandball.info

Kosova U18 në Kampionat Evropian, sonte ndeshja e parë

10 August, 2018 @19:20

Me fillim nga ora 20:30, sonte përfaqësuesja e Kosovës U18 zhvillon ndeshjen e parë në kuadër të Kampionati Evropian "EURO 2018", Divizioni B ndaj përfaqësueses së Holandës. Më pas, më 11 gusht Kosova luan ndaj Sllovakisë, më 13 gusht ndaj Letonisë, më 14 gusht ndaj Austrisë dhe më 16 gusht ndaj Bullgarisë. Pas tyre, Kosova U18 i ka edhe dy ndeshje për plasman përfundimtar. Sa i përket kampionatit evropian U18, aty marrin pjesë 12 përfaqësuese, që janë të ndara në 2 grupe, derisa Kosova ndodhet në Grupin B.

XHUDO

Distria e bronztë në Budapest

Arkiva

10 August, 2018 @17:51

Distria Krasniqi ka marrë medaljen e bronztë në Grand Prix e xhudos në Budapest. Xhudoka kosovare u eliminua nga kampionia…

ATLETIKË

Musa Hajdari përfundon Evropianin

9 August, 2018 @12:56

Atleti ynë, Musa Hajdari ka përfunduar i tridhjeti në mesin e tridhjetetre atletëve në kualifikimet në vrapim 800m në Kampionatin…

Evropiani i atletikës

Polonia e nis me të arta

7 August, 2018 @22:00

Polakët fituan të artën dhe të argjendtën në shtytjen e gjyles dhe hedhjen e çekanit. Tek finalja e parë e…

KH PRISHTINA

Taib Kabashi rikthehet te Prishtina

6 August, 2018 @12:40

Taib Kabashi do të jetë trajner i klubit hendbollistik Prishtina në sezonin e ardhshëm. Lajmi u bë i ditur pak…

MotoGP

Ducati dominon në Çeki

5 August, 2018 @15:03

Andrea Dovizioso ka shënuar fitoren e parë në Çeki duke përfunduar garën i pari, para kolegut të tij nga Ducati…

TENNIS STORY

Revolucion tenisi në Challenger Tour

REUTERS/Arkiv

4 August, 2018 @9:10

Dyshimet për manipulime me baste të ndeshjeve të rangut të ultë të garave, më saktë të nivelit të dytë –…

PROJEKT I RI SPORTIV

Nis kampionati evropian

Foto: Getty via dw.com

4 August, 2018 @9:00

Për herë të parë, ndoshta në tentim për të konkurruar Lojërat Evropiane, këtë gusht organizohet Kampionati Evropian i ‘centralizuar’. Është…

IHF TROPHY

Lista e Kosovës U18 për IHF Trophy

Foto nga arkivi

10 October, 2018 @14:16

Kosova U-18 në hendboll do të garojë në garën e rëndësishme IHF Trophy që prej 22 deri më 29 tetor…

EUROPEAN CUPS

Beshiri: Atmosfera e mirë, presim përkrahjen e Plisave

BOROZANI / ARKIV

10 October, 2018 @11:25

Fundjavën që vjen, tre klube hendbollistike të Kosovës do të marrin pjesë në garat evropiane të hendbollit. Një prej tyre…

KOSOVA

Përfaqësuesja e hendbollit, publikohen të ftuarit

BOROZANI / ARKIV

8 October, 2018 @19:15

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës në hendboll, Taip Ramadani, ka publikuar listën me emrat e lojtarëve që do të paraqiten…

PRISHTINA - DRITA

Drita mposhti Prishtinën në nismë të kampionatit

16 September, 2018 @18:33

Fillimi i Superligës së hendbollit në Kosovë ka dhënë një rezultat të papritur. Drita ka fituar si mysafire Prishtinën me…

GJATË TETORIT

Kosova nikoqire e IHF Trophy

BOROZANI/ D. S.

27 August, 2018 @9:58

Kosova do të jetë nikoqire e IHF Trophy në hendboll, për turneun e zonës së Europës, prej 23 deri më…

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga