Të gjitha lajmet

PRELIMINARY ROUND

Kosova U20 mposhtet nga Holanda U20

Foto: FHK

Kosova U20 mposhtet nga Holanda U20

Teksti: FHK

20 July, 2018 @21:44

Përfaqësuesja U20 e Kosovës në hendboll ka nisur me humbje kampanjën në kampionatin evropian që po mbahet në Podgoricë.

Në kuadër të grupit A të raundit preliminar Kosova U20 të premten në kryeqendrën e Malit të Zi humbi nga Holanda me rezultatin 34:21.

Në fakt dallimi në rezultat u bë në pjesën e dytë pasi e para ishte thuajse e barabartë. Rezultati pas pjesës së parë ishte 13:11 në të mirë të Holandës.

Te kombëtarja jonë më efikasi ishte Jon Muqolli me 7 gola. Pesë herë realizoi Drenit Tahirukaj.

Kosova ndeshjen e dytë e luan të dielen, ndaj Çekisë. Shpresohet në rezultat më të favorshëm dhe në ngritje të nivelit të lojës.i:

Holanda - Kosova 34:21 (13:11)
Kosova: J. Muqolli 7, Tahirukaj 5, Shabani 3, Vokshi 3, Gubetini 2, Muqolli 1, Abazi, Bajqinovci, Basholli, Beqiraj, Berisha, Dugolli, Halili, Loxha, Luzha, Mustafa.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga