Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

AUSTRALIAN OPEN

Monfils eliminohet në raundin e parë në Australian Open

Monfils eliminohet në raundin e parë në Australian Open


8 February, 2021 @20:46

Numri 10 në renditje të ATP-së, Gael Monfils, është eliminuar në raundin e parë në Australian Open.

Monfils u befasua nga numri 86 në renditje, finlandezin Emil Ruusuvouri 2-3 [6-3,4-6,5-7,6-3,3,6].

Finlandezi Ruusuvuori në raundin tjetër do të takohet me Pedro Martinez.


 
Të gjitha lajmet nga Tenis