Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KARATE

Nishevci flet pas medaljes historike, shpreh mirënjohje për këta persona…

Nishevci flet pas medaljes historike, shpreh mirënjohje për këta persona…


22 May, 2021 @19:33

Karateisti kosovar, Herolind Nishevci, ka arritur sukses historik duke e fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian të karatesë që u mbajt në Poreç të Kroacisë.

Ai nëpërmjet llogarisë së tij në Facebook, ka bërë një postim ku ka shprehur mirënjohje për disa persona në veçanti.

“Vendi i tretë në Kampionatin Evropian të karatesë. Do të jem gjithmonë mirënjohës ndaj Shqipe Zogianit, Fehmi Mahallës, Asdren Myrtaj dhe po ashtu edhe ndaj klubit Olimp dhe Ippon. Po ashtu e falënderoj Federatën e Karatesë së Kosovës në krye me Ismet Krasniqin dhe me selektorët. Falënderimi më i madh i takon Zotit dhe familjes time”, ka shkruar ai.

Nishevci ka fituar medaljen e vetme të Kosovës në Evropian.

Ai në finalen e kategorisë +84kg, e mposhti karateistin nga Azerbejxhani, Asiman Gurbanli.


 
Të gjitha lajmet nga Të tjera