Të gjitha lajmet

PEJA OPEN 2019

Peja Open 2019, turneu i parë ndërkombëtar i tenisit në Kosovë

Peja Open 2019, turneu i parë ndërkombëtar i tenisit në Kosovë

1 September, 2019 @20:22

Mes datave 2 dhe 8 shtator 2019, në fshatin Brestovik të Pejës do të mbahet turneu i parë ndërkombëtar i tenisit në Kosovë, turne i cili mban emrin “Peja Open 2019”.

Ky turne llogaritet të jetë historik për tenisin e Kosovës, pasi që për herë të parë një turne që është zyrtarisht pjesë e Tennis Europe, do të mbahet në Kosovë, ndërkohë që pjesëmarrës do të jenë garuesit e grupmoshave deri në 16 vjeç.

Është bërë e ditur që pjesëmarrës do të ketë nga rreth 15 shtete evropiane, ndërkohë që pritet të marrin pjesë rreth 60 garues në të dyja konkurrencat.

US OPEN

US Open - Parashikimi

26 August, 2019 @19:55

Treshja e zakonshme mbetet për të ndarë titullin, dhe asnjëri nuk duket të jetë më mirë se tjetri. Ndonëse Roger…

WIMBLEDON

Finale fantastike, Nole fiton Wimbledonin

14 July, 2019 @19:29

Pamë një prej finaleve më të mira të Grand Slameve të viteve të fundit! Novak Djokovic dhe Roger Federer dhuruan…

WIMBLEDON

Super Halep, shkollon Williamsin dhe fiton Wimbledonin

Foto: Reuters

13 July, 2019 @16:13

Përkundër faktit që nuk ishte favorite për ta fituar finalen, rumunja Simona Halep me një lehtësi të paparashikueshme ka arritur…

WIMBLEDON

I madhi Federer, mposht Nadalin për finale

12 July, 2019 @20:46

Për të 31-tën herë në karrierë, Roger Federer të dielën do të jetë në një finale të një Grand Slami. …

WIMBLEDON

Halep e Williams, lehtë në finale

11 July, 2019 @16:59

Për dallim nga ditët paraprake, ku Wimbledoni i femrave u përcoll me plot befasi, dita e sotme kaloi qetë dhe…

Të gjitha lajmet nga Tenis