Të gjitha lajmet

HENDBOLL

Përfaqësuesja vendoset në Sllovaki, gati për ndeshjet

Foto: kosovahandball.info

Përfaqësuesja vendoset në Sllovaki, gati për ndeshjet

29 November, 2018 @19:02

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të FHK-së, është bërë e ditur që përfaqësuesja e hendbollit në kategorinë e femrave tashmë është vendosur në Sllovaki.

Përfaqësuesja e Kosovës të enjten është vendosur në Galant të Sllovakisë, ku prej të premtes deri të dielen luan ndeshjet e grupit të parë të fazës së parë kualifikuese për botërorin e vitit tjetër.

Kosova të premten (nesër) prej orës 15:30 luan ndaj Izraelit, e më pas përballë i ka Ukrainën dhe Sllovakinë nikoqire. Ndeshja me Ukrainën luhet të shtunën prej orës 15:30, kurse ajo me Sllovakinë të dielen prej orës 18:00.

Shtabi teknik i përbërë nga përzgjedhësi Agron Shabani dhe trajnerët Lulzim Nagavci e Valbona Rudaku kanë punuar për mbi një javë me hendbollistet në Prishtinë. Rastin për herë të parë e kanë fituar disa hendbolliste të reja, ndërsa disa lojtare të rëndësishme mungojnë për shkak të lëndimeve. Burneta Rama, Arlinda Krasniqi e Njomza Kelmendi janë të lënduara, ndërsa Albana Arifi e Suzana Ujkiq nuk e kanë fituar ende të drejtën që të luajnë me Kosovën.

HENDBOLL - VAJZAT

Kosova U19 në Liutani, U17 në Itali

Foto: FHK

30 June, 2019 @12:07

Në kuadër të “Raiffeisen Kampi Veror 2019”, përgatitjet i fillojnë Kombëtaret U19 dhe U17 të hendbollisteve. Të dy ekipet tona…

KOSOVA U21

Zbardhet lista për Botëror

Foto: FHK

17 June, 2019 @16:43

Shtabi teknik i Kombëtares së Kosovës në hendboll të hënën ka publikuar listën e Kombëtares U21, që gjatë muajit korrik…

KUALIFIKIMET

Ftesat e selektorit për duelet e fundit kualifikuese

Foto nga arkivi

31 May, 2019 @15:32

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll, Taip Ramadani, ka publikuar listën me emrat e lojtarëve që do të paraqiten në dy…

HENDBOLL

6esa përsëri fiton titullin kampion

25 May, 2019 @22:26

Skuadra pejane e hendbollit, Besa, duke e mposhtur Kastriotin në dy ndeshjet finale, u shpall kampione e Superligës së Kosovës,…

REAGIMI I FEDERATËS

FHK reagon për mosparaqitje të flamurit të Kosovës

21 May, 2019 @15:33

Federata e Hendbollit e Kosovës ka reaguar menjëherë të martën te drejtuesit e Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit (IHF), për trajtimin…

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga