Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

HENDBOLL

Prishtina, finalistja e parë e Kupës

Prishtina, finalistja e parë e Kupës


21 May, 2021 @16:15

Prishtina është finalistja e parë e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Prishtina në gjysmëfinale, të premten pasdite në Istog, e mposhti Ferizajn me rezultatin 29:21. 17:13 në të mirë të Prishtinës ishte rezultati pas pjesës së parë.

Alma Nivokazi dhe Ivana Bojoviq me nga 7 gola udhëhoqën Prishtinën. Te Ferizaj u dallua Albulena Kelmendi me 11 gola.
Ferizaj - Prishtina 21:29 (13:17)

Ferizaj: Trenoska, Sylejmani 2, Kupina, Qerkini, Sefedini 1, Kelmendi 11, Basha 1, Ramabaja 5, Huruglica, Stojkovska 1, Mi. Gjinolli, Dervishi, Bytyqi, Haliti, Rashiti, Ma. Gjinolli

Prishtina: Uka, Kaba, Keita 5, Krasniqi, Prapashtica 3, Shala, Ajvazi, Kongjeli, Stagova 3, Behluli, Nivokazi 7, Maloku, Ipçi 4, Berisha, Krasniqi, Bojoviq 7


KARATE

Karateistet kosovare shënojnë fitore ndaj Polonisë

Të tjera

Karateistet kosovare shënojnë fitore ndaj Polonisë

21/05/21 @ 00:13

KARATE

Edhe Herolind Nishevci siguron luftën për medalje

Të tjera

Edhe Herolind Nishevci siguron luftën për medalje

19/05/21 @ 16:35

KARATE

Fortesa Orana afër medaljes së bronztë në Kampionatin Evropian

Të tjera

Fortesa Orana afër medaljes së bronztë në Kampionatin Evropian

19/05/21 @ 16:19

KARATE

Përfaqësuesja e Kosovës në karate synon medalje në Evropianin në Kroaci

Të tjera

Përfaqësuesja e Kosovës në karate synon medalje në Evropianin në Kroaci

18/05/21 @ 22:19

VOLEJBOLL

Kosova jep sinjale pozitive të zhvillimit

Të tjera

Kosova jep sinjale pozitive të zhvillimit

18/05/21 @ 19:00

HENDBOLL

Caktohet orari, fituesit e Kupës mësohen në fundjavë

FHK Superliga

Caktohet orari, fituesit e Kupës mësohen në fundjavë

18/05/21 @ 11:01

HENDBOLL

FHK vlerësohet nga kundërshtarët për organizimin e turneut kualifikues

FHK Superliga

FHK vlerësohet nga kundërshtarët për organizimin e turneut kualifikues

11/06/21 @ 19:32

HENDBOLL

Kosova me mungesa, mposhtet nga Portugalia

FHK Superliga

Kosova me mungesa, mposhtet nga Portugalia

05/06/21 @ 22:40

HENDBOLL

Vashat e Kosovës me mungesa, regjistrojnë fitoren e dytë

FHK Superliga

Vashat e Kosovës me mungesa, regjistrojnë fitoren e dytë

04/06/21 @ 21:56

HENDBOLL

Kosova (F) e nis me fitore kualifikimet për EURO 2022

FHK Superliga

Kosova (F) e nis me fitore kualifikimet për EURO 2022

03/06/21 @ 21:39

HENDBOLL

Prishtina nesër nis nikoqirllëkun për kualifikimet e “Euro 2022”

FHK Superliga

Prishtina nesër nis nikoqirllëkun për kualifikimet e “Euro 2022”

02/06/21 @ 17:03

KOSOVA (F)

Kosova (F) zhvillon stërvitjen para kualifikimeve

FHK Superliga

Kosova (F) zhvillon stërvitjen para kualifikimeve

26/05/21 @ 22:18

HENDBOLL

Shpallet lista e Kosovës për tri ndeshjet e qershorit

FHK Superliga

Shpallet lista e Kosovës për tri ndeshjet e qershorit

24/05/21 @ 21:52

HENDBOLL

Besa Famgas fiton edhe Kupën e Kosovës

FHK Superliga

Besa Famgas fiton edhe Kupën e Kosovës

22/05/21 @ 21:31

HENDBOLL

Istogu fiton Kupën e Kosovës në hendboll

FHK Superliga

Istogu fiton Kupën e Kosovës në hendboll

22/05/21 @ 19:19

HENDBOLL

Besa Famgas arrin në finale të Kupës

FHK Superliga

Besa Famgas arrin në finale të Kupës

21/05/21 @ 20:27


 
Të gjitha lajmet nga FHK Superliga