Të gjitha lajmet

WIMBLEDON

Super Halep, shkollon Williamsin dhe fiton Wimbledonin

Foto: Reuters

Super Halep, shkollon Williamsin dhe fiton Wimbledonin

13 July, 2019 @16:13

Përkundër faktit që nuk ishte favorite për ta fituar finalen, rumunja Simona Halep me një lehtësi të paparashikueshme ka arritur ta mposhtë amerikanen Serena Williams, për ta fituar kështu për herë të parë në karrierën e saj Grand Slamin e Wimbledonit.

Ndeshja filloi në mënyrë fantastike për rumunen Halep, e cila krijoi epërsi 4-0 shumë shpejt, për ta mbyllur setin e parë 6-2. Më pas, Serena u përmirësua pak në setin e dytë, por jo mjaftueshëm për t’i bërë ballë teniseres numër 7 në Botë, e cila sot ishte larg më e mirë se amerikanja. Edhe seti i dytë u mbyll me rezultatin e njëjtë 6-2 dhe titulli rrjedhimisht u fitua nga Halep.

Për rumunen Halep ky është Grand Slami i dytë në karrierë, pas French Open-it të fituar në vitin 2018, kurse 37 vjeçarja Williams mbetet me 23 Grand Slame të fituara.

Me fillim nga ora 15:00 nesër zhvillohet finalja e meshkujve, ku mes vete ndeshen Novak Djokovic e Roger Federer, përballje e cila shpresojmë të jetë pak më interesante se kjo e sotmja, e cila u mbyll për vetëm 56 minuta dhe nuk solli pothuajse aspak emocione.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga