Të gjitha lajmet

AUSTRIAN GP

Verstappen me kalim kontravers, triumfon në Austri

Foto: Getty via Eurosport

Verstappen me kalim kontravers, triumfon në Austri

30 June, 2019 @19:08

Max Verstappen ka fituar garën për Shpërblimin e Madh të Austrisë në Formula 1 sot, pasi që pak para fundit la pa fitoren e parë në histori Charles Leclercun e Ferrarit.

Valtteri Bottas kompletoi podiumin e sotëm, derisa Sebastian Vettel kreu garën i katërti, para Lewis Hamiltonit lider të përgjithshëm.

Diskutim i madh u bë në xhiron e 69 kur Verstappen dhe Leclerc u goditën me rrota dhe garuesi i Red Bullit mori epërsinë në rrethana kontraverse.

Max Verstappen

Me fitoren e Verstappenit sot dhe pozitën e pestë nga Hamilton, renditja e pesëshes kryesore të renditjes së përgjithshme është kjo:

1. Hamilton 187 pikë, 2. Bottas 151 pikë, 3. Vettel 111 pikë, Verstappen 100 pikë dhe Leclerc 87 pikë...

Gara e radhës është në Britani të Madhe në shtegun Silverstone që zhvillohet më 14 korrik, kurse muaji më i nxehtë i vitit përfundon me garën në Hockenheim më 28 korrik në Gjermani.

 

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga