Të gjitha lajmet

LOJËRAT EVROPIANE

Patriot Behrami kalon kroatin, tash kërkon çerekfinalen

Foto: KOK

Patriot Behrami kalon kroatin, tash kërkon çerekfinalen

22 June, 2019 @21:46

Boksieri i Kosovës Patriot Behrami, ka mposhtur 4-0 me nota të referëve kroatin Zeljko Markon e Kroacisë për të kaluar nga e teta në çerekfinale të Lojërave Evropiane Minsk 2019.

Behrami ka qenë dukshëm më i mirë se kundërshtari i tij në garë dhe disa herë e bëri gjyqtarin të numërojë për kroatin nëse mund të vazhdojë ndeshjen.

Në fund nga 5 gjyqtarë, 4 i dhanë fitore kosovarit Behrami, derisa njëri votoi baraz për të marrë fitoren e pastër 4-0.

Behrami garon në kategorinë velter, deri në 69 kilogramë, dhe në rrugë për çerekfinale do të ketë përballë boksierin italian Vincenzo Mangiacapre.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga