Të gjitha lajmet

REAGIMI I DRITON KUKËS

Kuka: S’e kemi merituar kështu

Foto nga arkivi

Kuka: S’e kemi merituar kështu

20 June, 2019 @11:13

Edhe trajneri më i madh në Kosovë ka reaguar sot pas mos votimit të ligjit që hap rrugën e sponsorimit nga korporatat për sport.

Driton Kuka, trajner fitues në Olimpiadën e Rios 2016, dhe qindra medalje tjera në Botërore dhe Evropiane, ka bërë të ditur që sporti dhe sportistët nuk e kanë merituar aspak këtë që i bën deputetët e kësaj legjislature të Kuvendit të Kosovës.

“Sot po nisem në Lojërat Evropiane në Minsk 2019! Ekipi i përgatitur besoj se edhe kësaj radhe do na gëzoj me medalje! Sporti përkundër sukseseve dje në Parlament nuk mori përkrahjen e duhur për tu finalizuar Ligji për Sponsorisim! Se kemi merituar kështu aspak! Ju që se votuat duhet të flisni publikisht arsyet e juaja, nëse keni arsye të qëndrueshme ne jemi gati të ulem e ta diskutojmë por…
Leni kauzat politike kur është në pyetje sporti! Kryefjala e shtetësisë së Kosovës është Sporti e dini ju të gjithë kur takoheni me politikanë të huaj me çka lavdëroheni më së shumti!”
- ka shkruar Kuka para nisjes për në Minsk në llogarinë e tij të Facebookut.

EJU

Kuka i zgjedhur në Komisionin e trajnerëve të Evropës

Foto: IJU

1 May, 2020 @1:07

Federata Evropiane e Xhudos (EJU) i ka dërguar letër Federatës së Xhudos së Kosovës (FXHK) duke i bërë të ditur…

VIDEO CONFERENCE

Një numër i Federatave, e gatshme për vazhdim të garave

Foto: KOK

1 May, 2020 @0:58

Krerët e Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK) kanë mbajtur të enjten një video takim me krerët e federatave sportive ët…

FONDI EMERGJENT

Komuna e Prishtinës ndan 100 mijë euro për klubet e rrezikuara

10 April, 2020 @19:54

Pandemia coronavirus po prek çdo pjesë të jetës dhe ndër më të rrezikuarat është sporti, që është në nivelin zero,…

EDHE TESTI NR. 2 NEGATIV

Boksierët e Kosovës, negativ në coronavirus

2 April, 2020 @21:21

Përfundimisht, ekipi Olimpik i boksierëve të Kosovës është negativ në coronavirus. Para pak çastesh KOK ka zyrtarizuar njoftimin, ndërsa…

CORONAVIRUS

Cila Federatë sa përfitoi nga Ministria?!

31 March, 2020 @22:14

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka dalë e para në shumën e përfituar, të ndara si ‘infuzion’ për sportet…

Të gjitha lajmet nga Të tjera