Të gjitha lajmet

TENIS

WTA e Olympic Channel shpërndajnë videot e tenisereve kosovare

WTA e Olympic Channel shpërndajnë videot e tenisereve kosovare

12 May, 2020 @18:11

Gjatë qëndrimit në karantinë për shkak të pandemisë së shpërndarë në mbarë botën, shumë sportistë formën e tyre po tentojnë ta ruajnë duke ushtruar në shtëpitë e tyre.

E kjo po ndodhë edhe me antëtarët e klubit të tenisit Sporek nga Gjakova.

Madje, videot e dy anëtareve (trajnereve) të klubit Sporek, Benita Selmanaj e Viola Peja, janë pëlqyer dhe shpërndarë në Facebook nga dy prej faqeve më të mëdha të botës së tenisit.

Faqet WTA (Women’s Tennis Association) dhe Olympic Channel (kanali zyrtar i komitetit olimpik botëror) kanë shpërndarë videot ku dy teniseret e klubit Sporek shfaqen duke praktikuar ushtrime mjaft interesante, të cilat mund t’i shihni në videot e mëposhtme.

 

WIMBLEDON 2020

Për herë të parë nga LIIB, s’do të ketë Wimbledon

Foto: wimbledon.com

1 April, 2020 @18:14

Para pak çastesh edhe turneu më i madh në botën e tenisit, Wimbledon, ka bërë të ditur se nuk do…

MEMO

5 vjetori i pranimit të tenisit në Federatën Evropiane

Foto: TennisPrishtina/fb

28 March, 2020 @13:07

Sot më 28 mars janë bërë pesë vitë të plota prej e Federata e Tenisit të Kosovës (FTK) është bërë…

E FUNDIT

Maria Sharapova e jep lamtumirën

REUTERS/Arkiv

26 February, 2020 @14:46

Pesë herë fituesja e Grand Slameve, rusja Maria Sharapova, i ka dhënë lamtumirën tenisit. Tenistja 32 vjeçe ka bërë…

AUSTRALIAN OPEN

Thiem dorëzohet, Djokovic triumfues i Australian Open 2020

2 February, 2020 @13:48

Për herë të tetë në karrierën e tij, Novak Djokovic është fitues i Australian Open. Në finalen e luajtur sot…

AUSTRALIAN OPEN

Mposhtet Federer, Djokovic në finale

30 January, 2020 @11:59

Një ndeshje që filloi shumë shumë mirë për Roger Federer, në fund u mbyll si fitore e lehtë e Djokovic. …

Të gjitha lajmet nga Tenis