Tabelat dhe Rezultatet

Stinori


Superliga Play Offs 2020-2021

Çerekfinalet

Prizreni
i
Peja 2
i

18.04.2021 PEJ-PRI 106-77
20.04.2021 PRI-PEJ 93-92
23.04.2021 PEJ-PRI 100-83

Prishtina 1
i
Rahoveci
i
Ylli 2
i

18.04.2021 YLL-BAS 79-94
20.04.2021 BAS-YLL 76-89
23.04.2021 YLL-BAS 97-79

Bashkimi 1
i

Gjysmëfinalet

Prizreni 2
i

25.04.2021 PRZ-PEJ 92-100
27.04.2021 PRZ-PEJ 112-111
30.04.2021 PEJ-PRZ 108-85
02.05.2021 PEJ-PRZ 62-88
04.05.2021 PRZ-PEJ 0-20

Peja 3
i
Rahoveci 2
i

25.04.2021 RAH-YLL 69-66
27.04.2021 RAH-YLL 62-70
30.04.2021 YLL-RAH 77-68
02.05.2021 YLL - RAH 65-68
04.05.2021 RAH-YLL 72-85

Ylli 3
i

FINALJA

Peja 0
i

07.05.2021 PEJ-YLL 75-83
09.05.2021 YLL-PEJ 75-73
11.05.2021 PEJ-YLL 67-70

Ylli 3
i

FITUESI

Ylli
i


Koment

✦ Skuadra që shënon 2 fitore në çerekfinale, kalon në gjysmëfinale.

✦ Skuadra që fiton 3 ndeshje në gjysmëfinale, kalon në finale.

✦ Skuadra që fiton 3 ndeshje në serinë finale, shpallet kampione.