Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PEJA - PONTE PRIZRENI

Ponte Prizreni nuk dorëzohet, finalisti përcaktohet në Prizren

Ponte Prizreni nuk dorëzohet, finalisti përcaktohet në Prizren


2 May, 2021 @18:34

Ponte Prizreni nuk ka lejuar që finalisti i Play Off-it të përcaktohet nga “Karagaçi”.

Ekipi prizrenas ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në udhëtim, duke e mposhtur Pejën me rezultat 62-88, me ç‘rast rezultati i serisë gjysmëfinale të Play Off-it u barazua në 2-2.

Mysafirët, të motivuar edhe nga rikthimi i Josh Martinit nga lëndimi, e nisën shumë më mirë ndeshjen, duke e rritur ritmin pas 5 minutave të para, kur me shënime të sakta dhe kundërsulme të shpejta krijuan epërsinë e parë dyshifrore 16-27.

Pjesën e parë Ponte Prizreni e mbylli me plotë 15 pikë dallim, 34-49, derisa gjatë kësaj periudhe i disponuar u tregua Kwame Vaughn që shfaqi efikasitetin e tij.

Epërsia e prizrenasve u rrit graudalisht, duke kaluar edhe dallimin prej 20 pikëve, për t’ua mundësuar atyre fitoren pa vështirësi në fund.

Vaughn ishte koshashënuesi më i mirë i ndeshjes me 22 pikë, ndërsa kontribut të afërt te Ponte Prizreni dhanë edhe Divine Myles me 19 pikë dhe Landon Taliaferro me 18 pikë.

Në anën tjetër, te Peja nuk funksionoi asgjë, ndërsa kjo u paraqit edhe në statistikat individuale të lojtarëve. Dardan Berisha ishte koshashënuesi më i mirë me 13 pikë, ndërsa dy më pak pati qendra Brandon Walters.

Më keq se kjo humbje, për Pejën ishte lëndimi i AJ Walton, i cili u largua nga ndeshja edhe 5 minuta para fundit dhe tani mbetet e dyshimtë paraqitja e tij në ndeshjen e fundit të kësaj serie.

SKEMA E PLAY OFF-IT

Seria do ta ketë ndeshjen e fundit që do të luhet të martën në Prizren, prej ku edhe do të përcaktohet finalisti nga kjo përballje gjysmëfinale.


Ç3: PEJA - PONTE PRIZRENI

Edhe 10 minuta deri në fund, Ponte Prizreni afër fitores

FBK Superliga

Edhe 10 minuta deri në fund, Ponte Prizreni afër fitores

02/05/21 @ 18:23

Ç2: PEJA - PONTE PRIZRENI

Dallimi 15 pikësh në pjesën e parë

FBK Superliga

Dallimi 15 pikësh në pjesën e parë

02/05/21 @ 17:48

Ç1: PEJA - PONTE PRIZRENI

Ritëm i shpejtë në çerekun e parë nga Ponte Prizreni

FBK Superliga

Ritëm i shpejtë në çerekun e parë nga Ponte Prizreni

02/05/21 @ 17:20

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Ponte Prizreni

FBK Superliga

Pesëshet e para: Peja - Ponte Prizreni

02/05/21 @ 16:53

SONTE NGA ORA 20:15

A do të vjen finalja e radhës për Yllin, apo barazohet seria?

FBK Superliga

A do të vjen finalja e radhës për Yllin, apo barazohet seria?

02/05/21 @ 13:10

SONTE NGA ORA 17:00

Peja për finale, Ponte Prizreni për barazimin e serisë

FBK Superliga

Peja për finale, Ponte Prizreni për barazimin e serisë

02/05/21 @ 12:51

NJOFTIMI I FBK-së

FBK: Sot mbyllet afati për dorëzim të dokumentacionit të kritereve të licensimit dhe garimit

FBK Superliga

FBK: Sot mbyllet afati për dorëzim të dokumentacionit të kritereve të licensimit dhe garimit

21/07/23 @ 12:48

MITROVICASIT NË GARA EVROPIANE

Trepça në FIBA Europe Cup

FBK Superliga/International

Trepça në FIBA Europe Cup

21/07/23 @ 11:52

PERFORMANCAT MË TË MIRA INDIVIDUALE

TOP 3-shja e Kosovës ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

TOP 3-shja e Kosovës ndaj Zvicrës

20/07/23 @ 12:14

TRANSMETIMI ONLINE

Kosova-Zvicra, transmetimi direkt online

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kosova-Zvicra, transmetimi direkt online

19/07/23 @ 11:39

FAVORIT MYSAFIRËT

Bastoret: Zvicra favorite e lehtë ndaj Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Bastoret: Zvicra favorite e lehtë ndaj Kosovës

19/07/23 @ 11:07

VIZITË E RËNDËSISHME PËR FEDERATËN

Drejtori ekzekutiv i FIBA Evropës, mysafir në ndeshjen Kosova-Zvicra

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Drejtori ekzekutiv i FIBA Evropës, mysafir në ndeshjen Kosova-Zvicra

18/07/23 @ 22:33

LISTA PËRFUNDIMTARE

Rami Hadar shpall 12-shen e Kosovës ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Rami Hadar shpall 12-shen e Kosovës ndaj Zvicrës

18/07/23 @ 20:37

MEMEDI TE YLLI!

Rrezart Memedi kalon prej Prishtinës te Ylli

FBK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Rrezart Memedi kalon prej Prishtinës te Ylli

17/07/23 @ 23:19

FLET SELEKTORI

Rami Hadar: Më të mirën për rezultat pozitiv

FBK Superliga/Përfaqësueset e tjera/International

Rami Hadar: Më të mirën për rezultat pozitiv

17/07/23 @ 16:44

FLET KAPITENI

Dardan Berisha: Palestra të jetë plotë, japim 100%

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Dardan Berisha: Palestra të jetë plotë, japim 100%

17/07/23 @ 16:38


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga