Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PEJA - PONTE PRIZRENI

Ponte Prizreni nuk dorëzohet, finalisti përcaktohet në Prizren

Ponte Prizreni nuk dorëzohet, finalisti përcaktohet në Prizren


2 May, 2021 @18:34

Ponte Prizreni nuk ka lejuar që finalisti i Play Off-it të përcaktohet nga “Karagaçi”.

Ekipi prizrenas ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në udhëtim, duke e mposhtur Pejën me rezultat 62-88, me ç‘rast rezultati i serisë gjysmëfinale të Play Off-it u barazua në 2-2.

Mysafirët, të motivuar edhe nga rikthimi i Josh Martinit nga lëndimi, e nisën shumë më mirë ndeshjen, duke e rritur ritmin pas 5 minutave të para, kur me shënime të sakta dhe kundërsulme të shpejta krijuan epërsinë e parë dyshifrore 16-27.

Pjesën e parë Ponte Prizreni e mbylli me plotë 15 pikë dallim, 34-49, derisa gjatë kësaj periudhe i disponuar u tregua Kwame Vaughn që shfaqi efikasitetin e tij.

Epërsia e prizrenasve u rrit graudalisht, duke kaluar edhe dallimin prej 20 pikëve, për t’ua mundësuar atyre fitoren pa vështirësi në fund.

Vaughn ishte koshashënuesi më i mirë i ndeshjes me 22 pikë, ndërsa kontribut të afërt te Ponte Prizreni dhanë edhe Divine Myles me 19 pikë dhe Landon Taliaferro me 18 pikë.

Në anën tjetër, te Peja nuk funksionoi asgjë, ndërsa kjo u paraqit edhe në statistikat individuale të lojtarëve. Dardan Berisha ishte koshashënuesi më i mirë me 13 pikë, ndërsa dy më pak pati qendra Brandon Walters.

Më keq se kjo humbje, për Pejën ishte lëndimi i AJ Walton, i cili u largua nga ndeshja edhe 5 minuta para fundit dhe tani mbetet e dyshimtë paraqitja e tij në ndeshjen e fundit të kësaj serie.

SKEMA E PLAY OFF-IT

Seria do ta ketë ndeshjen e fundit që do të luhet të martën në Prizren, prej ku edhe do të përcaktohet finalisti nga kjo përballje gjysmëfinale.


Ç3: PEJA - PONTE PRIZRENI

Edhe 10 minuta deri në fund, Ponte Prizreni afër fitores

FBK Superliga

Edhe 10 minuta deri në fund, Ponte Prizreni afër fitores

02/05/21 @ 18:23

Ç2: PEJA - PONTE PRIZRENI

Dallimi 15 pikësh në pjesën e parë

FBK Superliga

Dallimi 15 pikësh në pjesën e parë

02/05/21 @ 17:48

Ç1: PEJA - PONTE PRIZRENI

Ritëm i shpejtë në çerekun e parë nga Ponte Prizreni

FBK Superliga

Ritëm i shpejtë në çerekun e parë nga Ponte Prizreni

02/05/21 @ 17:20

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Ponte Prizreni

FBK Superliga

Pesëshet e para: Peja - Ponte Prizreni

02/05/21 @ 16:53

SONTE NGA ORA 20:15

A do të vjen finalja e radhës për Yllin, apo barazohet seria?

FBK Superliga

A do të vjen finalja e radhës për Yllin, apo barazohet seria?

02/05/21 @ 13:10

SONTE NGA ORA 17:00

Peja për finale, Ponte Prizreni për barazimin e serisë

FBK Superliga

Peja për finale, Ponte Prizreni për barazimin e serisë

02/05/21 @ 12:51

SERIA FINALE

A do të vendoset të martën në Karagaç?

FBK Superliga

A do të vendoset të martën në Karagaç?

10/05/21 @ 00:10

ADIS BECIRAGIC

Beciragic: Për 45 ditë kemi pasur 16 ndeshje, energjia e bëri dallimin

FBK Superliga

Beciragic: Për 45 ditë kemi pasur 16 ndeshje, energjia e bëri dallimin

09/05/21 @ 23:21

A DO TE LUAJE NE NDESHJEN E RADHES?

Lëndimi i Dendyt, Peja do të del me njoftim

FBK Superliga

Lëndimi i Dendyt, Peja do të del me njoftim

09/05/21 @ 23:19

DRAGAN RADOVIC

Radovic: Loja ishte në duart tona, vështirë të mbijetojmë me këto mungesa

FBK Superliga

Radovic: Loja ishte në duart tona, vështirë të mbijetojmë me këto mungesa

09/05/21 @ 23:00

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Golden Eagle Ylli - Peja

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Golden Eagle Ylli - Peja

09/05/21 @ 22:58

ERJON KASTRATI

Erjon Kastrati flet pas fitores ndaj Pejës

FBK Superliga

Erjon Kastrati flet pas fitores ndaj Pejës

09/05/21 @ 22:45

GOLDEN EAGLE YLLI - PEJA

Përmbysje e madhe në fund, treshja e Erjonit vendimtare për fitore

FBK Superliga

Përmbysje e madhe në fund, treshja e Erjonit vendimtare për fitore

09/05/21 @ 22:05

FINALS: YLLI-PEJA

Ç3: Gjithça e barabartë, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Gjithça e barabartë, edhe 10 minuta lojë

09/05/21 @ 21:34

FINALS: YLLI-PEJA

Super Berisha, Peja rrëmben epërsinë nga Ylli

FBK Superliga

Super Berisha, Peja rrëmben epërsinë nga Ylli

09/05/21 @ 21:05

FINALS: YLLI-PEJA

Ç1: Dardan Berisha i vetmi me pikë dyshifrore, por Ylli në epërsi

FBK Superliga

Ç1: Dardan Berisha i vetmi me pikë dyshifrore, por Ylli në epërsi

09/05/21 @ 20:24


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga