Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SONTE NGA ORA 17:00

Peja për finale, Ponte Prizreni për barazimin e serisë

Nje no-look pas i Dardan Berishes nga ndeshja e trete e serise/ Foto: KBPeja/Korniza/fb

Peja për finale, Ponte Prizreni për barazimin e serisë


2 May, 2021 @12:51

Dueli i katërt i serisë gjysmëfinales atomike mes Pejës dhe Ponte Prizrenit zhvillohet sot prej orës 17:00 në Karagaç.

Peja riktheu epërsinë e serisë në ndeshjen e fundit dhe tash ka epërsinë 2-1 në këtë seri, ndërsa me një fitore potenciale sot, do të mund të bëhet finalistja e parë e PlayOffit të Superligës.

Në anën tjetër, Prizreni pret këndelljen pas paraqitjes jo të pritur në ndeshjen e fundit të serisë dhe me një fitore do të mund të barazonte serinë në 2-2 dhe të kërkojë vendimtaren në Sezai Surroi.

PLAYOFF SKEMA

Secila ndeshje e serisë mes Pejës dhe Prizrenit ka bërë që të shënohen 192 e më shumë pikë dhe e njëjta pritet edhe sot në Pejë.

Ponte i drejtuar nga Arbnor Rifati ka humbur ndeshjen e parë 92-100, ndërsa fitoi të dytën 112-111 para se të humbte të tretën 108-85!

Përballë Peja me trajnerin që fiton trofe në Kosovë. Dragan Radovic ka bërë kampion Bashkimin dy stinorë më parë, ndërsa këtë stinor ia solli edhe Kupën e Kosovës Prishtinës. Me rikthimin e Dardan Berishës nga lëndimi, pejanët presin trofe, gjë të cilën e kërkon edhe Ponte Prizreni qysh nga pjesa e parë e stinorit dhe veçanërisht pasi kreu stinorin e rregullt në vend të parë.


KBF BASHKIMI

Pensionohet kapitenja e KBF Bashkimit nga basketbolli

FBK Liga e Femrave

Pensionohet kapitenja e KBF Bashkimit nga basketbolli

01/05/21 @ 21:56

TEAM OF THE FINALS

TOP 5-shja e finales në Ligën e Femrave (2020/21)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e finales në Ligën e Femrave (2020/21)

01/05/21 @ 18:24

PLAY OUT

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

01/05/21 @ 20:12

NBA

LeBron James pas 20 ndeshjeve kthehet me humbje

NBA

LeBron James pas 20 ndeshjeve kthehet me humbje

01/05/21 @ 12:45

PAS NDESHJES

Takianos: Ka qenë ndeshje vendimtare

FBK Superliga

Takianos: Ka qenë ndeshje vendimtare

01/05/21 @ 00:56

PLAY OUT / MEGASPORTS - BOREA

Sot caktohet skuadra e fundit e Ligës së Parë për edicionin 2021/22

FBK Liga e Parë

Sot caktohet skuadra e fundit e Ligës së Parë për edicionin 2021/22

01/05/21 @ 12:08

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Golden Eagle Ylli - Rahoveci

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Golden Eagle Ylli - Rahoveci

30/04/21 @ 23:14

PAS FITORES

Adis Beciragic: Epërsia në PlayOff s’thotë shumë

FBK Superliga

Adis Beciragic: Epërsia në PlayOff s’thotë shumë

30/04/21 @ 23:55

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Peja - GoldenEagle Ylli

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Peja - GoldenEagle Ylli

12/05/21 @ 00:21

PAS TRIUMFIT

Egzon Kuqi: Nuk do të ndalemi

FBK Superliga

Egzon Kuqi: Nuk do të ndalemi

11/05/21 @ 23:17

PAS NDESHJES

Erjon Kastrati: Rezultati 3-0 nuk ka qenë real

FBK Superliga

Erjon Kastrati: Rezultati 3-0 nuk ka qenë real

11/05/21 @ 22:59

REAGIMI I KLUBIT NE FACEBOOK

Peja: Rikthehemi fuqishëm vitin tjetër

FBK Superliga

Peja: Rikthehemi fuqishëm vitin tjetër

11/05/21 @ 22:50

REAGIMI I KLUBIT NE FACEBOOK

GoldenEagle Ylli: Po shndritë si asnjëherë më parë

FBK Superliga

GoldenEagle Ylli: Po shndritë si asnjëherë më parë

11/05/21 @ 22:45

FINALS: PEJA - YLLI

Fitore edhe në ndeshjen e tretë, Ylli shpallet kampion i Kosovës!

FBK Superliga

Fitore edhe në ndeshjen e tretë, Ylli shpallet kampion i Kosovës!

11/05/21 @ 22:04

Ç3: PEJA - YLLI

Zgjohet Ylli, përmbyset rezultati!

FBK Superliga

Zgjohet Ylli, përmbyset rezultati!

11/05/21 @ 21:38

Ç2: PEJA - YLLI

Peja shkon në pushim me avantazh

FBK Superliga

Peja shkon në pushim me avantazh

11/05/21 @ 20:55

Ç1: PEJA - YLLI

Epërsi 10 pikëshe e Pejës në çerek të parë

FBK Superliga

Epërsi 10 pikëshe e Pejës në çerek të parë

11/05/21 @ 20:39

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Golden Eagle Ylli

FBK Superliga

Pesëshet e para: Peja - Golden Eagle Ylli

11/05/21 @ 20:11


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga