Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SONTE NGA ORA 17:00

Peja për finale, Ponte Prizreni për barazimin e serisë

Nje no-look pas i Dardan Berishes nga ndeshja e trete e serise/ Foto: KBPeja/Korniza/fb

Peja për finale, Ponte Prizreni për barazimin e serisë


2 May, 2021 @12:51

Dueli i katërt i serisë gjysmëfinales atomike mes Pejës dhe Ponte Prizrenit zhvillohet sot prej orës 17:00 në Karagaç.

Peja riktheu epërsinë e serisë në ndeshjen e fundit dhe tash ka epërsinë 2-1 në këtë seri, ndërsa me një fitore potenciale sot, do të mund të bëhet finalistja e parë e PlayOffit të Superligës.

Në anën tjetër, Prizreni pret këndelljen pas paraqitjes jo të pritur në ndeshjen e fundit të serisë dhe me një fitore do të mund të barazonte serinë në 2-2 dhe të kërkojë vendimtaren në Sezai Surroi.

PLAYOFF SKEMA

Secila ndeshje e serisë mes Pejës dhe Prizrenit ka bërë që të shënohen 192 e më shumë pikë dhe e njëjta pritet edhe sot në Pejë.

Ponte i drejtuar nga Arbnor Rifati ka humbur ndeshjen e parë 92-100, ndërsa fitoi të dytën 112-111 para se të humbte të tretën 108-85!

Përballë Peja me trajnerin që fiton trofe në Kosovë. Dragan Radovic ka bërë kampion Bashkimin dy stinorë më parë, ndërsa këtë stinor ia solli edhe Kupën e Kosovës Prishtinës. Me rikthimin e Dardan Berishës nga lëndimi, pejanët presin trofe, gjë të cilën e kërkon edhe Ponte Prizreni qysh nga pjesa e parë e stinorit dhe veçanërisht pasi kreu stinorin e rregullt në vend të parë.


KBF BASHKIMI

Pensionohet kapitenja e KBF Bashkimit nga basketbolli

FBK Liga e Femrave

Pensionohet kapitenja e KBF Bashkimit nga basketbolli

01/05/21 @ 21:56

TEAM OF THE FINALS

TOP 5-shja e finales në Ligën e Femrave (2020/21)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e finales në Ligën e Femrave (2020/21)

01/05/21 @ 18:24

PLAY OUT

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

01/05/21 @ 20:12

NBA

LeBron James pas 20 ndeshjeve kthehet me humbje

NBA

LeBron James pas 20 ndeshjeve kthehet me humbje

01/05/21 @ 12:45

PAS NDESHJES

Takianos: Ka qenë ndeshje vendimtare

FBK Superliga

Takianos: Ka qenë ndeshje vendimtare

01/05/21 @ 00:56

PLAY OUT / MEGASPORTS - BOREA

Sot caktohet skuadra e fundit e Ligës së Parë për edicionin 2021/22

FBK Liga e Parë

Sot caktohet skuadra e fundit e Ligës së Parë për edicionin 2021/22

01/05/21 @ 12:08

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Golden Eagle Ylli - Rahoveci

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Golden Eagle Ylli - Rahoveci

30/04/21 @ 23:14

PAS FITORES

Adis Beciragic: Epërsia në PlayOff s’thotë shumë

FBK Superliga

Adis Beciragic: Epërsia në PlayOff s’thotë shumë

30/04/21 @ 23:55

YLLI

Kampioni Golden Eagle Ylli rikthen ish-lojtarin

FBK Superliga/Transfere

Kampioni Golden Eagle Ylli rikthen ish-lojtarin

09/07/21 @ 00:01

PRIZRENI

Prizreni prezenton përforcimin e parë për stinorin 2021/22

FBK Superliga/Transfere

Prizreni prezenton përforcimin e parë për stinorin 2021/22

07/07/21 @ 17:00

GOLDEN EAGLE YLLI

I huaji i parë te kampioni aktual

FBK Superliga/Transfere

I huaji i parë te kampioni aktual

06/07/21 @ 13:01

MEDIA TALK

Peja para rikthimit të trajnerit

FBK Superliga/International/Transfere

Peja para rikthimit të trajnerit

02/07/21 @ 15:50

ISH PLAY I PRISHTINES DHE PEJES

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

FBK Superliga/International/Transfere

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

02/07/21 @ 14:56

PRIZREN

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

FBK Superliga/International/Transfere

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

02/07/21 @ 12:17

BASHKIMI

Bashkimi nesër prezenton përforcimin e ri

FBK Superliga

Bashkimi nesër prezenton përforcimin e ri

01/07/21 @ 17:18

TREPÇA

Trepça zyrtarizon të huajin e fundit

FBK Superliga/Transfere

Trepça zyrtarizon të huajin e fundit

01/07/21 @ 16:35

TREPÇA

Trepça zyrtarizon përforcimin e tretë të huaj

FBK Superliga/Transfere

Trepça zyrtarizon përforcimin e tretë të huaj

29/06/21 @ 11:50

NDAHET ME KAMPIONIN

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

28/06/21 @ 16:13


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga