Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS FITORES

Adis Beciragic: Epërsia në PlayOff s’thotë shumë

Adis Beciragic: Epërsia në PlayOff s’thotë shumë


30 April, 2021 @23:55

Trajneri i Golden Eagle Yllit, Adis Beciragic, ka dhënë deklaratë pas ndeshjes së fituar të ekipit të tij ndaj Rahovecit në kuadër të duelit të tretë të serisë gjysmëfinale të PlayOffit.

Golden Eagle Ylli me fitoren e sontme ndaj Rahovecit ka përmbysur epërsinë fillestare të vreshtarëve në seri prej 1-0 në 1-2 dhe tashmë suharekasit janë vetëm një fitore larg finales së madhe të PlayOffit.

“Ka qenë një lojë shumë e mirë PlayOffi ku të dyja ekipet po japin maksimumin me lojtarë që kanë në dispozicion. Lojtarët janë pak në numër por po japin shumë nga vetja. Jemi 2-1 në epërsi por kjo në PlayOff s’do të thotë asgjë,” ka thënë ai fillimisht për të vazhduar.

PLAYOFF SKEMA

“Natyrisht vërehet edhe lodhja në ekip,” ka thënë ai kur u pyet për shkrirjet e epërsisë së ekipit që po i bëhen përgjatë ndeshjes, pasi që suharekasit kishin epërsi 15+ dhe mysafirët e shkrinë thuajse në tërësi këtë.

“Përveç lodhjes janë edhe disa gjëra tjera që ndikojnë në ngritje-rënie të ekipit, por këto gjëra nuk janë për opinion,” tha në fund ai.

Tash, të martën Golden Eagle Ylli përsëri luan si vendas ndaj Rahovecit në 13 qershori të Suharekës. Nëse Ylli fiton, do të sigurojë finalen e PlayOffit. Nëse mposhtet, atëherë seria për ndeshjen vendimtare, të pestë, bartet në Mizahir Isma të Rahovecit ku do të përcaktohet finalisti nga kjo gjysmëfinale.


ZENIT - BARCELONA

Zeniti befason Barcelonën për herë të dytë, barazohet seria

Euroleague

Zeniti befason Barcelonën për herë të dytë, barazohet seria

30/04/21 @ 23:11

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Golden Eagle Ylli - Rahoveci

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Golden Eagle Ylli - Rahoveci

30/04/21 @ 23:14

GAME 3: YLLI - RAHOVECI

Ylli një hap para finales

FBK Superliga

Ylli një hap para finales

30/04/21 @ 22:12

GAME 3: YLLI - RAHOVECI

Me 11 epërsi mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Ylli-Rahoveci

FBK Superliga

Me 11 epërsi mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Ylli-Rahoveci

30/04/21 @ 21:03

GAME 3: YLLI - RAHOVECI

Ç3: Ylli 10 minuta larg fitores

FBK Superliga

Ç3: Ylli 10 minuta larg fitores

30/04/21 @ 21:42

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Peja - Ponte Prizreni

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Peja - Ponte Prizreni

30/04/21 @ 22:42

NDAHET ME KAMPIONIN

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

28/06/21 @ 16:13

GOLDEN EAGLE YLLI

Kampioni zyrtarizon Mikaile Tmusicin

FBK Superliga/International/Transfere

Kampioni zyrtarizon Mikaile Tmusicin

28/06/21 @ 15:55

NË KRYEQYTET

Prishtina zyrtarizon ish-trajnerin e Cibonës

FBK Superliga/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/International/Transfere

Prishtina zyrtarizon ish-trajnerin e Cibonës

28/06/21 @ 14:58

FEMRAT & MESHKUJT

Para kampionateve përkatëse, kombëtaret e Kosovës vazhdojnë me përgatitje

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Para kampionateve përkatëse, kombëtaret e Kosovës vazhdojnë me përgatitje

28/06/21 @ 11:46

FIBA 3x3

Kosova përfundon ndeshjet në grup te meshkujt

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Kosova përfundon ndeshjet në grup te meshkujt

27/06/21 @ 17:40

TREPÇA

Trepça s’ndalet, zyrtarizon përforcimin e radhës

FBK Superliga/Transfere

Trepça s’ndalet, zyrtarizon përforcimin e radhës

25/06/21 @ 15:21

TREPÇA

KB Trepça vazhdon me përforcime

FBK Superliga/Transfere

KB Trepça vazhdon me përforcime

24/06/21 @ 15:06

REFEREE

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

22/06/21 @ 13:47

INTERVISTA E EDOS PËR FBK

Edo me mezazh për fëmijët që e duan basketbollin

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/International

Edo me mezazh për fëmijët që e duan basketbollin

21/06/21 @ 15:12

TREPÇA

Trepça me trajner nga Bullgaria

FBK Superliga/Transfere

Trepça me trajner nga Bullgaria

19/06/21 @ 23:36


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga