Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 3: YLLI - RAHOVECI

Ylli një hap para finales

Ylli një hap para finales


30 April, 2021 @22:12

Skuadra e Yllit e mposhti Rahovecin në ndeshjen e tretë gjysmëfinale me rezultat 77-68 dhe kaloi 2-1 në epërsi të serisë.

Ylli gjatë ndeshjes e kishte krijuar një epërsi mbi 10 pikë, derisa Rahoveci e ngushtoi deri në 1 pikë në çerekun e katërt, por nuk mjaftuan për fitore përpjekjet në fund.

Skuadra suharekase në këtë ndeshje luajti pa lojtarin Mitchell Willbekin, derisa u dalluan Elyjah Clark me 25 pikë e 7 kërcime dhe Gëzim Morina me 17 pikë e 10 kërcime.

Në anën tjetër te Rahoveci Ed Daniel u veçua me double-double prej 19 pikëve e 13 kërcimeve dhe Darrell Davis me 18 pikë të tjera.

SKEMA E PLAY OFFIT

Ylli tani është 2-1 në epërsi të serisë gjysmëfinale dhe është një fitore larg finales. Ndeshja e katërt do të luhet përsëri në palestrën “13 qershori” në Suharekë.


GAME 3: YLLI - RAHOVECI

Ç3: Ylli 10 minuta larg fitores

FBK Superliga

Ç3: Ylli 10 minuta larg fitores

30/04/21 @ 21:42

GAME 3: YLLI - RAHOVECI

Me 11 epërsi mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Ylli-Rahoveci

FBK Superliga

Me 11 epërsi mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Ylli-Rahoveci

30/04/21 @ 21:03

GAME 3: YLLI - RAHOVECI

Ç1: 5 epërsia në Suharekë

FBK Superliga

Ç1: 5 epërsia në Suharekë

30/04/21 @ 20:32

GAME 3: YLLI - RAHOVECI

Pesëshet e para: GoldenEagle Ylli - Rahoveci

FBK Superliga

Pesëshet e para: GoldenEagle Ylli - Rahoveci

30/04/21 @ 19:58

ARBNOR RIFATI

Rifati: Mungesa e Josh Martin ndikoi në humbje

FBK Superliga

Rifati: Mungesa e Josh Martin ndikoi në humbje

30/04/21 @ 19:13

DARDAN BERISHA

Berisha flet për rezultatin e thellë të ndeshjes së sotme ndaj Ponte Prizrenit

FBK Superliga

Berisha flet për rezultatin e thellë të ndeshjes së sotme ndaj Ponte Prizrenit

30/04/21 @ 19:02

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: ZVICRA-KOSOVA

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

30/07/23 @ 13:13

PLAY ME PËRVOJË

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

FBK Superliga/International/Transfere

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

30/07/23 @ 11:43

TRANSMETIMI ONLINE DREJTPËRDREJTË

Direkt online: Zvicra-Kosova

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Direkt online: Zvicra-Kosova

29/07/23 @ 10:38

RIKTHEHET TE EKIPI I ZEMRËS

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

FBK Superliga/Transfere

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

29/07/23 @ 10:09

NDESHJA E PARAFUNDIT PËR KOSOVËN

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

29/07/23 @ 09:53

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: DANIMARKA-KOSOVA

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

27/07/23 @ 10:55

PARA DUELIT TË RËNDËSISHËM + LINKU I NDESHJES

Kosova luan sonte ndaj Danimarkës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kosova luan sonte ndaj Danimarkës

26/07/23 @ 11:48

12-SHJA E HADARIT

Kthehet Erjon Kastrati, nga kombinimi bie Rron Ukaj

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kthehet Erjon Kastrati, nga kombinimi bie Rron Ukaj

25/07/23 @ 10:50

I HUAJI I TRETË NË EKIP

Isaiah Kelly - përforcim i radhës te KB Prizreni

FBK Superliga/International/Transfere

Isaiah Kelly - përforcim i radhës te KB Prizreni

24/07/23 @ 11:03

NJOFTIMI I FBK-së

FBK: Sot mbyllet afati për dorëzim të dokumentacionit të kritereve të licensimit dhe garimit

FBK Superliga

FBK: Sot mbyllet afati për dorëzim të dokumentacionit të kritereve të licensimit dhe garimit

21/07/23 @ 12:48


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga