Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ZENIT - BARCELONA

Zeniti befason Barcelonën për herë të dytë, barazohet seria

Zeniti befason Barcelonën për herë të dytë, barazohet seria


30 April, 2021 @23:11

Njëra ndër skuadrat favorite për ta fituar Euroleaguen, Barcelona, është befasuar edhe një herë nga Zeniti.

Zeniti e mposhti kundërshtarin me rezultat 74-61 dhe e barazoi serinë në 2-2.

Kevin Pangos shkëlqeu te skuadra ruse me 22 pikë e 8 asistime, kurse te Barcelona më i dalluari ishte Nick Calathes me 19 pikë.

Ndeshja e fundit e serisë do të luhet më 4 maj.


 
Të gjitha lajmet nga Euroleague