Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS NDESHJES

Takianos: Ka qenë ndeshje vendimtare

Takianos: Ka qenë ndeshje vendimtare


1 May, 2021 @0:56

Trajneri grek i Rahovecit, Fotis Takianos, pas ndeshjes ka thënë se nuk ka qenë edhe fortë i kënaqur me paraqitjen e ekipit në lojë.

Ai e ka vlerësuar këtë ndeshje si vendimtare dhe këtë është dashur ta dinë të gjithë.

“Këtë ndeshje është dashur të kuptojë secili se ka qenë ndeshje vendimtare. Kemi qenë dashur të jemi gati dhe të mos bëjmë gabime, të jemi më luftarak sesa që ishim,” ka thënë fillimisht ai.

“Fatkeqësisht ne nuk kemi nisur mirë ndeshjet e PlayOffit dhe po mbesim prapa me rezultat. Pastaj po luftojmë për tu kthyer dhe për ulur epërsinë e kundërshtarit. Këto janë ndeshje PlayOffi dhe pastaj këtu ndikon edhe lodhja edhe presioni psikik. Përsëri ne u kthyem në pjesë të dytë të lojës, kapëm tempon dhe morrëm topa, por në fund nuk aplikuam sulmin e planifikuar nga time-outet për të bërë dallimin,” ka thënë ndër të tjera Takianos.

PLAYOFF SKEMA

Rahoveci, që ka epërsinë e terrenit vendas në serinë gjysmëfinale ndaj Golden Eagle Yllit, tashmë është në disavantazh. Vreshtarët fituan ndeshjen e parë të serisë si vendas dhe në palestrën e tyre e humbën të dytën, ku suharekasit barazuan serinë.

Pas kësaj seria u bart në 13 qershori të Suharekës, ku Golden Eagle Ylli mori epërsinë të premten 2-1 dhe ndeshja e radhës përsëri luhet aty. Në rast të fitores së Golden Eagle Yllit seria bëhet 3-1 dhe suharekasit shkojnë në finale. Nëse Rahoveci fiton, atëherë seria barazohet në 2-2 dhe ndeshja vendimtare luhet në Mizahir Isma.


PAS FITORES

Adis Beciragic: Epërsia në PlayOff s’thotë shumë

FBK Superliga

Adis Beciragic: Epërsia në PlayOff s’thotë shumë

30/04/21 @ 23:55

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Golden Eagle Ylli - Rahoveci

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Golden Eagle Ylli - Rahoveci

30/04/21 @ 23:14

ZENIT - BARCELONA

Zeniti befason Barcelonën për herë të dytë, barazohet seria

Euroleague

Zeniti befason Barcelonën për herë të dytë, barazohet seria

30/04/21 @ 23:11

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Peja - Ponte Prizreni

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Peja - Ponte Prizreni

30/04/21 @ 22:42

GAME 3: YLLI - RAHOVECI

Ylli një hap para finales

FBK Superliga

Ylli një hap para finales

30/04/21 @ 22:12

GAME 3: YLLI - RAHOVECI

Ç3: Ylli 10 minuta larg fitores

FBK Superliga

Ç3: Ylli 10 minuta larg fitores

30/04/21 @ 21:42

YLLI

LG Gill shkon në ligën turke

FBK Superliga/Transfere

LG Gill shkon në ligën turke

15/06/21 @ 14:10

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

NJOFTIMI NGA FBK

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

08/06/21 @ 16:27

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

HAP NË KARRIERË

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

FBK Superliga/International/Transfere

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

04/06/21 @ 13:11

YLLI

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

FBK Superliga

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

02/06/21 @ 15:24

FBK

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

FBK Superliga

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

01/06/21 @ 17:07

KOSOVA - VAJZAT

Senioret për herë të parë në short

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Senioret për herë të parë në short

01/06/21 @ 12:20

ISH TRAJNERI

Trajneri i dorëhequr i Prishtinës, shpallet trajner i vitit në Sllovaki

FBK Superliga

Trajneri i dorëhequr i Prishtinës, shpallet trajner i vitit në Sllovaki

31/05/21 @ 21:39

FIBA 3x3

Grapeland do ta përfaqësojë Kosovën në Rumani

FBK Superliga

Grapeland do ta përfaqësojë Kosovën në Rumani

22/05/21 @ 18:09


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga