Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SONTE NGA ORA 20:15

A do të vjen finalja e radhës për Yllin, apo barazohet seria?

Pamje nga ndeshja e meparshme mes skuadrave/ Foto: KBRahoveci/ ShqipronBerisha/fb

A do të vjen finalja e radhës për Yllin, apo barazohet seria?


2 May, 2021 @13:10

Trajneri i fundit i ardhur te Golden Eagle Ylli, Adis Beciragic, i ka sjellë trofeun e parë ekipit muajin e kaluar.

Suharekasit ngritën trofeun e Ligës Unike të basketbollit që në edicionin e parë dhe historik të saj, ndërsa tashmë Beciragic është afër që të dërgojë ekipin edhe në finalen e radhës. Në atë që po e kërkon e gjithë Suhareka - finalja e PlayOffit dhe trofeu.

Pas humbjes në ndeshje të parë të serisë gjysmëfinale, Golden Eagle Ylli fitoi në Rahovec për të barazuar serinë dhe ka marrë epërsinë e terrenit. Tash ka epërsi 2-1 dhe serinë mund ta përfunojë sonte për të arritur finalen me 3-1 potenciale.

PLAYOFF SKEMA

Por, vreshtarët nuk mendojnë kështu. Pas dëshimit të sigurimit të finales në Ligën Unike dhe në Kupë të Kosovës, tash me Fotis Takianosin apetitet janë ndryshe.

Rahoveci kërkon që sonte të barazojë serinë ndaj rivalit të madh të tyre në 13 qershori dhe të bart serinë në shtëpi, ku në Mizahir Isma të festojë finalen e PlayOffit me fitore potenciale.

Se plani i cilës skuadrës do të arrihet, gjithçka vendoset sonte. Ndeshja fillon në 20:15 në 13 qershori, ndërsa Golden Eagle Ylli dhe Rahoveci pritet të dhurojnë luftë për secilin top në përballje.


SONTE NGA ORA 17:00

Peja për finale, Ponte Prizreni për barazimin e serisë

FBK Superliga

Peja për finale, Ponte Prizreni për barazimin e serisë

02/05/21 @ 12:51

PLAY OUT

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

01/05/21 @ 20:12

KBF BASHKIMI

Pensionohet kapitenja e KBF Bashkimit nga basketbolli

FBK Liga e Femrave

Pensionohet kapitenja e KBF Bashkimit nga basketbolli

01/05/21 @ 21:56

TEAM OF THE FINALS

TOP 5-shja e finales në Ligën e Femrave (2020/21)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e finales në Ligën e Femrave (2020/21)

01/05/21 @ 18:24

PLAY OUT / MEGASPORTS - BOREA

Sot caktohet skuadra e fundit e Ligës së Parë për edicionin 2021/22

FBK Liga e Parë

Sot caktohet skuadra e fundit e Ligës së Parë për edicionin 2021/22

01/05/21 @ 12:08

NBA

LeBron James pas 20 ndeshjeve kthehet me humbje

NBA

LeBron James pas 20 ndeshjeve kthehet me humbje

01/05/21 @ 12:45

PAS NDESHJES

Takianos: Ka qenë ndeshje vendimtare

FBK Superliga

Takianos: Ka qenë ndeshje vendimtare

01/05/21 @ 00:56

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Golden Eagle Ylli - Rahoveci

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Golden Eagle Ylli - Rahoveci

30/04/21 @ 23:14

PAS FITORES

Adis Beciragic: Epërsia në PlayOff s’thotë shumë

FBK Superliga

Adis Beciragic: Epërsia në PlayOff s’thotë shumë

30/04/21 @ 23:55

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Peja - GoldenEagle Ylli

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Peja - GoldenEagle Ylli

12/05/21 @ 00:21

PAS TRIUMFIT

Egzon Kuqi: Nuk do të ndalemi

FBK Superliga

Egzon Kuqi: Nuk do të ndalemi

11/05/21 @ 23:17

PAS NDESHJES

Erjon Kastrati: Rezultati 3-0 nuk ka qenë real

FBK Superliga

Erjon Kastrati: Rezultati 3-0 nuk ka qenë real

11/05/21 @ 22:59

REAGIMI I KLUBIT NE FACEBOOK

Peja: Rikthehemi fuqishëm vitin tjetër

FBK Superliga

Peja: Rikthehemi fuqishëm vitin tjetër

11/05/21 @ 22:50

REAGIMI I KLUBIT NE FACEBOOK

GoldenEagle Ylli: Po shndritë si asnjëherë më parë

FBK Superliga

GoldenEagle Ylli: Po shndritë si asnjëherë më parë

11/05/21 @ 22:45

FINALS: PEJA - YLLI

Fitore edhe në ndeshjen e tretë, Ylli shpallet kampion i Kosovës!

FBK Superliga

Fitore edhe në ndeshjen e tretë, Ylli shpallet kampion i Kosovës!

11/05/21 @ 22:04

Ç3: PEJA - YLLI

Zgjohet Ylli, përmbyset rezultati!

FBK Superliga

Zgjohet Ylli, përmbyset rezultati!

11/05/21 @ 21:38

Ç2: PEJA - YLLI

Peja shkon në pushim me avantazh

FBK Superliga

Peja shkon në pushim me avantazh

11/05/21 @ 20:55

Ç1: PEJA - YLLI

Epërsi 10 pikëshe e Pejës në çerek të parë

FBK Superliga

Epërsi 10 pikëshe e Pejës në çerek të parë

11/05/21 @ 20:39

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Golden Eagle Ylli

FBK Superliga

Pesëshet e para: Peja - Golden Eagle Ylli

11/05/21 @ 20:11


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga