Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 5: RAHOVECI - YLLI

Ylli shkëlqen, arrin finalen historike

Ylli shkëlqen, arrin finalen historike


4 May, 2021 @21:56

Skuadra e Golden Eagle Yllit, duke e mposhtur Rahovecin në ndeshjen e pestë gjysmëfinale të Play Offit me rezultat 72-85, u kualifikua në finale të Superligës, për herë të parë paslufte.

Ylli çerekun e parë e mbylli me 4 pikë epërsi. Këtë epësi skuadra suharekase arriti ta ruaj edhe në 10 minutëshin e dytë të ndeshjes.

Në çerekun e tretë Rahoveci e ngushtoi epërsinë në 2 pikë, derisa çereku i katërt ishte një dramë e vërtetë.

Epërsia kalonte herë te Rahoveci herë te Ylli, kurse në minutat e fundit të ndeshjes, gabimin e Altin Morinës e shfrytëzoi në mënyrën më të mirë Erjon Kastrati e më pas vreshtarët u dorëzuan në sekondat e fundit.

Elyjah Clark me 28 pikë ishte koshashënuesi më i mirë te skuadra suharekase. Clark shënoi 8 herë nga 14 tentimet e tij nga vija e treshit.

Përveç Clark u dalluan edhe Erjon Kastrati me 24 pikë, Demetris Morant me double-double prej 12 pikëve e 13 kërcimeve dhe Gëzim Morina me 12 pikë të tjera.

Te Rahoveci u veçuan Darrell Davis me 29 pikë e 11 kërcime, Ed Daniel me 21 pikë e 8 kërcime dhe Alban Veseli me 13 pikë e 9 kërcime.

SKEMA E PLAY OFF-IT

Ylli e mposhti Rahovecin në serinë gjysmëfinale me rezultat 3-2 dhe u kualifikua në finale të Superligës për herë të parë në histori të klubit, pasluftës.

Skuadra suharekase në finale do të përballet me fituesin nga dueli Prizreni-Peja, që pritet të vendoset fati i ndeshjes, pas incidenteve që ka ndodhur në ndeshje.


RAHOVECI - YLLI

Ç3: 2 epërsia në ndeshjen Rahoveci-Ylli, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: 2 epërsia në ndeshjen Rahoveci-Ylli, edhe 10 minuta lojë

04/05/21 @ 21:26

PRIZRENI - PEJA

Peja i përgjigjet reagimit të Prizrenit, komunikata e plotë

FBK Superliga

Peja i përgjigjet reagimit të Prizrenit, komunikata e plotë

04/05/21 @ 20:52

RAHOVECI - YLLI

Mbyllet pjesa e parë në super derbin

FBK Superliga

Mbyllet pjesa e parë në super derbin

04/05/21 @ 20:52

RAHOVECI - YLLI

Ç1: Kastrati e Daniel me nga 11 pikë, pas 10 minutave lojë

FBK Superliga

Ç1: Kastrati e Daniel me nga 11 pikë, pas 10 minutave lojë

04/05/21 @ 20:30

SHAWN JONES

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

01/08/23 @ 11:06

AMERIKANI I PARË PËR SEZONIN E RI

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

FBK Superliga/International/Transfere

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

01/08/23 @ 11:00

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: ZVICRA-KOSOVA

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

30/07/23 @ 13:13

PLAY ME PËRVOJË

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

FBK Superliga/International/Transfere

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

30/07/23 @ 11:43

TRANSMETIMI ONLINE DREJTPËRDREJTË

Direkt online: Zvicra-Kosova

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Direkt online: Zvicra-Kosova

29/07/23 @ 10:38

RIKTHEHET TE EKIPI I ZEMRËS

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

FBK Superliga/Transfere

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

29/07/23 @ 10:09

NDESHJA E PARAFUNDIT PËR KOSOVËN

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

29/07/23 @ 09:53

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: DANIMARKA-KOSOVA

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

27/07/23 @ 10:55

PARA DUELIT TË RËNDËSISHËM + LINKU I NDESHJES

Kosova luan sonte ndaj Danimarkës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kosova luan sonte ndaj Danimarkës

26/07/23 @ 11:48

12-SHJA E HADARIT

Kthehet Erjon Kastrati, nga kombinimi bie Rron Ukaj

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kthehet Erjon Kastrati, nga kombinimi bie Rron Ukaj

25/07/23 @ 10:50


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga