Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRIZRENI - PEJA

Peja i përgjigjet reagimit të Prizrenit, komunikata e plotë

Foto: KB Peja

Peja i përgjigjet reagimit të Prizrenit, komunikata e plotë


4 May, 2021 @20:52

Pas reagimit të Ponte Prizrenit në Facebook pas ndeshjes së ndërprerë mes Prizrenit dhe Pejës, klubi pejan gjithashtu ka reaguar me një shkresë në Facebook.

Komunikata e plotë:

“DARDAN BERISHA ËSHTË LOJTARI MË I MIRË SHQIPËTAR I TË GJITHA KOHËRAVE Reagim ndaj deklarates skandaloze te ekipes se Prizrenit:

Sonte është sulmuar basketbolli i Kosovës, kapiteni i Kosovës dhe kapiteni i KB Peja. Dardan Berisha është ish reprezentues i Polonisë në Kampionatin Europian, ai i cili ngriti Shqiponjën lart dhe na bëri të gjithëve krenar, është ai i cili e la Poloninë dhe erdhi i pari për të reprezentuar Kosovën në arenën ndërkombëtare deri sa shumë basketbollist tjerë vendor ende kan rezerva ta marrin këtë vendim. Është ai i cili e ngriti basketbollin e Kosovës në nivel tjetër me paraqitjet e tij tek Peja e Prishtina, madje edhe në garat më të vlefshme të basketbollit Europian. Ne jemi krenar që kemi Dardanin në skuader dhe do të jemi pas tij gjithëherë. Kërkojmë nga qytatarët e Prizrenit të distancohen nga fyrjet raciste ndaj tij dhe bëjmë thirrje Federatës qe ta mbrojnë kapitenin e tyre me të gjitha masat e nevojshme.”


GAME 5: RAHOVECI - YLLI

Ylli shkëlqen, arrin finalen historike

FBK Superliga

Ylli shkëlqen, arrin finalen historike

04/05/21 @ 21:56

RAHOVECI - YLLI

Mbyllet pjesa e parë në super derbin

FBK Superliga

Mbyllet pjesa e parë në super derbin

04/05/21 @ 20:52

RAHOVECI - YLLI

Ç3: 2 epërsia në ndeshjen Rahoveci-Ylli, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: 2 epërsia në ndeshjen Rahoveci-Ylli, edhe 10 minuta lojë

04/05/21 @ 21:26

PRIZRENI - PEJA

Peja i përgjigjet reagimit të Prizrenit, komunikata e plotë

FBK Superliga

Peja i përgjigjet reagimit të Prizrenit, komunikata e plotë

04/05/21 @ 20:52

RAHOVECI - YLLI

Ç1: Kastrati e Daniel me nga 11 pikë, pas 10 minutave lojë

FBK Superliga

Ç1: Kastrati e Daniel me nga 11 pikë, pas 10 minutave lojë

04/05/21 @ 20:30

FBK

FBK tregon kur do të merret vendimi për ndeshjen e ndërprerë Ponte Prizreni - Peja

FBK Superliga

FBK tregon kur do të merret vendimi për ndeshjen e ndërprerë Ponte Prizreni - Peja

04/05/21 @ 20:11

NGA ISH-LOJTARI VJEN MOTIVIMI

Samir Shaptahovic me letër motivuese për Pejën!

FBK Superliga

Samir Shaptahovic me letër motivuese për Pejën!

10/05/21 @ 22:28

TRAJNERI I VITIT

Ish lojtari i Bashkimit dhe Pejës shpallet trajner i vitit në Belgjikë

FBK Superliga

Ish lojtari i Bashkimit dhe Pejës shpallet trajner i vitit në Belgjikë

10/05/21 @ 17:34

SERIA FINALE

A do të vendoset të martën në Karagaç?

FBK Superliga

A do të vendoset të martën në Karagaç?

10/05/21 @ 00:10

ADIS BECIRAGIC

Beciragic: Për 45 ditë kemi pasur 16 ndeshje, energjia e bëri dallimin

FBK Superliga

Beciragic: Për 45 ditë kemi pasur 16 ndeshje, energjia e bëri dallimin

09/05/21 @ 23:21

A DO TE LUAJE NE NDESHJEN E RADHES?

Lëndimi i Dendyt, Peja do të del me njoftim

FBK Superliga

Lëndimi i Dendyt, Peja do të del me njoftim

09/05/21 @ 23:19

DRAGAN RADOVIC

Radovic: Loja ishte në duart tona, vështirë të mbijetojmë me këto mungesa

FBK Superliga

Radovic: Loja ishte në duart tona, vështirë të mbijetojmë me këto mungesa

09/05/21 @ 23:00

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Golden Eagle Ylli - Peja

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Golden Eagle Ylli - Peja

09/05/21 @ 22:58

ERJON KASTRATI

Erjon Kastrati flet pas fitores ndaj Pejës

FBK Superliga

Erjon Kastrati flet pas fitores ndaj Pejës

09/05/21 @ 22:45

GOLDEN EAGLE YLLI - PEJA

Përmbysje e madhe në fund, treshja e Erjonit vendimtare për fitore

FBK Superliga

Përmbysje e madhe në fund, treshja e Erjonit vendimtare për fitore

09/05/21 @ 22:05

FINALS: YLLI-PEJA

Ç3: Gjithça e barabartë, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Gjithça e barabartë, edhe 10 minuta lojë

09/05/21 @ 21:34


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga