Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PEJA - PONTE PRIZRENI

Peja bindëse, me 108 pikë ndaj Ponte Prizrenit

Peja bindëse, me 108 pikë ndaj Ponte Prizrenit


30 April, 2021 @18:33

Peja ka shënuar fitore të lehtë dhe të merituar në ndeshjen e tretë të serisë gjysmëfinale të Play Off-it përballë Ponte Prizrenit.

Ekipi verdhezi dominoi në shtëpinë e tij në “Karagaç”, duke i mposhtur prizrenasit me rezultat të thellë 108-85.

Vendasit kishin mbizotërim në lojë që nga çereku i parë, ndërsa kulmin e arritën në çerekun e tretë kur u shkëputën në rezultat.

Te Ponte Prizreni në këtë ndeshje mungoi Josh Martin, i cili vuan nga një lëndim.

Mungesa e tij i konvenoi më së shumti qendrës së Pejës, Brandon Walters, i cili arriti me lehtësi t’i shmangej mbrojtjes së krijuar vetëm nga Urim Zenelaj.

Walters ndeshjen e mbylli me 29 pikë dhe 17 kërcime, duke u bërë lojtari më i mirë i ndeshjes. Lojë të mirë pati edhe Dardan Berisha që shënoi 22 pikë, prej tyre 6 treshe.

Në anën tjetër, te Ponte Prizreni Kwame Vaughn ishte më i miri me 30 pikë të shënuara.

SKEMA E PLAY OFF-IT

Peja tani avancon në serinë gjysmëfinale me rezultat të përgjithshëm 2-1 dhe i nevojitet vetëm edhe një fitore për të shkuar në finale.

Ndeshja e radhës e serisë ndërmjet Pejës dhe Ponte Prizrenit do të luhet përsëri në Pejë.


Ç3: PEJA - PONTE PRIZRENI

Peja shkëputet në rezultat, Ponte Prizreni në vështirësi

FBK Superliga

Peja shkëputet në rezultat, Ponte Prizreni në vështirësi

30/04/21 @ 18:15

Ç2: PEJA - PONTE PRIZRENI

Peja në pushim me epërsi dyshifrore

FBK Superliga

Peja në pushim me epërsi dyshifrore

30/04/21 @ 17:40

Ç1: PEJA - PONTE PRIZRENI

Peja avancon çerekun e parë

FBK Superliga

Peja avancon çerekun e parë

30/04/21 @ 17:17

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Ponte Prizreni

FBK Superliga

Pesëshet e para: Peja - Ponte Prizreni

30/04/21 @ 16:58

GAME 3: YLLI - RAHOVECI

A do të shfrytëzojë GoldenEagle Ylli epërsinë e terrenit?

FBK Superliga

A do të shfrytëzojë GoldenEagle Ylli epërsinë e terrenit?

30/04/21 @ 10:21

GAME 3: PEJA - PRIZRENI

Peja - Ponte Prizreni për avantazh

FBK Superliga

Peja - Ponte Prizreni për avantazh

30/04/21 @ 10:16

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja KBF Bashkimi - KBF Penza

FBK Liga e Femrave

Highlights nga ndeshja KBF Bashkimi - KBF Penza

29/04/21 @ 23:05

YLLI

LG Gill shkon në ligën turke

FBK Superliga/Transfere

LG Gill shkon në ligën turke

15/06/21 @ 14:10

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

NJOFTIMI NGA FBK

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

08/06/21 @ 16:27

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

HAP NË KARRIERË

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

FBK Superliga/International/Transfere

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

04/06/21 @ 13:11

YLLI

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

FBK Superliga

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

02/06/21 @ 15:24

FBK

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

FBK Superliga

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

01/06/21 @ 17:07

KOSOVA - VAJZAT

Senioret për herë të parë në short

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Senioret për herë të parë në short

01/06/21 @ 12:20

ISH TRAJNERI

Trajneri i dorëhequr i Prishtinës, shpallet trajner i vitit në Sllovaki

FBK Superliga

Trajneri i dorëhequr i Prishtinës, shpallet trajner i vitit në Sllovaki

31/05/21 @ 21:39

FIBA 3x3

Grapeland do ta përfaqësojë Kosovën në Rumani

FBK Superliga

Grapeland do ta përfaqësojë Kosovën në Rumani

22/05/21 @ 18:09


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga