Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 2: BASHKIMI - YLLI

GoldenEagle Ylli s’dorëzohet, vendimtarja në Suharekë

GoldenEagle Ylli s’dorëzohet, vendimtarja në Suharekë


20 April, 2021 @21:56

Golden Eagle Ylli e mposhti Bashkimin në ndeshjen e dytë çerekfinale me rezultat 76-89 dhe e barazoi serinë në 1-1.

Skuadra suharekase, ishte ndryshe nga ndeshja e parë. Në ndeshjen e dytë kërkoi më shumë fitoren dhe e arriti duke mos e lëshuar epërsinë në asnjë moment.

LG Gill me 27 pikë ishte koshashënuesi më i mirë te Ylli, derisa Valon Bunjaku shhkëlqeu ndaj ish-skuadrës së tij me shifrat magjike triple-double prej 20 pikëve, 12 kërcimeve e 11 asistimeve.

Te Bashkimi u veçuan Musab Mala me 31 pikë e 5 asistime dhe Obinna Oleka me 20 pikë e 15 kërcime, por nuk mjaftoi për fitore.

SKEMA E PLAY OFFIT

Seria është barazuar në 1-1. Gjithçka do të vendoset në ndeshjen e tretë që do të luhet në Suharekë, derisa fituesi do të përballet me Rahovecin në gjysmëfinale.


GAME 2: BASHKIMI - YLLI

GoldenEagle Ylli s’dorëzohet, vendimtarja në Suharekë

FBK Superliga

GoldenEagle Ylli s’dorëzohet, vendimtarja në Suharekë

20/04/21 @ 21:56

GAME 2: BASHKIMI - YLLI

Ç3: Ylli pranë fitores

FBK Superliga

Ç3: Ylli pranë fitores

20/04/21 @ 21:31

GAME 2: BASHKIMI - YLLI

Bunjaku po shkëlqen ndaj ish-skuadrës, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Bunjaku po shkëlqen ndaj ish-skuadrës, mbyllet pjesa e parë

20/04/21 @ 20:59

GAME 2: BASHKIMI - YLLI

Ç1: 10 epërsia në çerekun e parë

FBK Superliga

Ç1: 10 epërsia në çerekun e parë

20/04/21 @ 20:36

FINLANDË

Besim Maxhuni në krye të Raiders Basket

International/Sportistë shqiptarë në botë

Besim Maxhuni në krye të Raiders Basket

20/04/21 @ 20:08

GAME 2: BASHKIMI - YLLI

Pesëshet e para: Bashkimi - Ylli

FBK Superliga

Pesëshet e para: Bashkimi - Ylli

20/04/21 @ 19:48

NJOFTIMI I FBK-së

FBK: Sot mbyllet afati për dorëzim të dokumentacionit të kritereve të licensimit dhe garimit

FBK Superliga

FBK: Sot mbyllet afati për dorëzim të dokumentacionit të kritereve të licensimit dhe garimit

21/07/23 @ 12:48

MITROVICASIT NË GARA EVROPIANE

Trepça në FIBA Europe Cup

FBK Superliga/International

Trepça në FIBA Europe Cup

21/07/23 @ 11:52

PERFORMANCAT MË TË MIRA INDIVIDUALE

TOP 3-shja e Kosovës ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

TOP 3-shja e Kosovës ndaj Zvicrës

20/07/23 @ 12:14

TRANSMETIMI ONLINE

Kosova-Zvicra, transmetimi direkt online

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kosova-Zvicra, transmetimi direkt online

19/07/23 @ 11:39

FAVORIT MYSAFIRËT

Bastoret: Zvicra favorite e lehtë ndaj Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Bastoret: Zvicra favorite e lehtë ndaj Kosovës

19/07/23 @ 11:07

VIZITË E RËNDËSISHME PËR FEDERATËN

Drejtori ekzekutiv i FIBA Evropës, mysafir në ndeshjen Kosova-Zvicra

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Drejtori ekzekutiv i FIBA Evropës, mysafir në ndeshjen Kosova-Zvicra

18/07/23 @ 22:33

LISTA PËRFUNDIMTARE

Rami Hadar shpall 12-shen e Kosovës ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Rami Hadar shpall 12-shen e Kosovës ndaj Zvicrës

18/07/23 @ 20:37

MEMEDI TE YLLI!

Rrezart Memedi kalon prej Prishtinës te Ylli

FBK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Rrezart Memedi kalon prej Prishtinës te Ylli

17/07/23 @ 23:19

FLET SELEKTORI

Rami Hadar: Më të mirën për rezultat pozitiv

FBK Superliga/Përfaqësueset e tjera/International

Rami Hadar: Më të mirën për rezultat pozitiv

17/07/23 @ 16:44

FLET KAPITENI

Dardan Berisha: Palestra të jetë plotë, japim 100%

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Dardan Berisha: Palestra të jetë plotë, japim 100%

17/07/23 @ 16:38


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga