Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 1: YLLI - BASHKIMI

Bashkimi befason, merr avantazhin e terrenit

Bashkimi befason, merr avantazhin e terrenit


18 April, 2021 @22:14

Bashkimi ka arritur të bëj befasi në përballjen e parë çerekfinale ndaj Golden Eagle Yllit.

Skuadra prizrenase ka shënuar fitore ndaj ekipit që posa u kthye nga Durrësi me trofeun e Ligës Unike dhe kështu ka marrë avantazhin e terrenit në serinë çerekfinale.

Koha e rregullt e ndeshjes përfundoi me rezultat 75-75, derisa Bashkimi në vazhdime dominoi totalisht duke shënuar 19 pikë dhe pësuar vetëm 4 pikë, e mposhti kundërshtarin me rezultat 79-94.

Obinna Oleka me 30 pikë e 15 kërcime ishte më i miri te Bashkimi, derisa u ndihmua edhe nga Christian Lutete me 18 pikë dhe Musab Mala e Julian Hamati me nga 12 pikë.

Te Ylli u veçuan Erjon Kastrati e LG Gill me nga 18 pikë  dhe Gëzim Morina me 17 pikë të tjera.

SKEMA E PLAY OFFIT

Bashkimi tani kaloi 1-0 në epërsi në serinë gjysmëfinale të Play Offit. Ndeshja e dytë do të luhet të martë në Prizren, skuadra që regjistron dy fitore kualifikohet në gjysmëfinale.


YLLI - BASHKIMI

Ndeshja shkon në vazhdime

FBK Superliga

Ndeshja shkon në vazhdime

18/04/21 @ 21:52

YLLI - BASHKIMI

Ç3: Ylli rikthen epërsinë, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Ylli rikthen epërsinë, edhe 10 minuta lojë

18/04/21 @ 21:24

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Peja - Prishtina

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Peja - Prishtina

18/04/21 @ 20:58

YLLI - BASHKIMI

Lutete e Oleka me pikë dyshifrore, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Lutete e Oleka me pikë dyshifrore, mbyllet pjesa e parë

18/04/21 @ 20:48

NJOFTIMI I FBK-së

FBK: Sot mbyllet afati për dorëzim të dokumentacionit të kritereve të licensimit dhe garimit

FBK Superliga

FBK: Sot mbyllet afati për dorëzim të dokumentacionit të kritereve të licensimit dhe garimit

21/07/23 @ 12:48

MITROVICASIT NË GARA EVROPIANE

Trepça në FIBA Europe Cup

FBK Superliga/International

Trepça në FIBA Europe Cup

21/07/23 @ 11:52

PERFORMANCAT MË TË MIRA INDIVIDUALE

TOP 3-shja e Kosovës ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

TOP 3-shja e Kosovës ndaj Zvicrës

20/07/23 @ 12:14

TRANSMETIMI ONLINE

Kosova-Zvicra, transmetimi direkt online

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kosova-Zvicra, transmetimi direkt online

19/07/23 @ 11:39

FAVORIT MYSAFIRËT

Bastoret: Zvicra favorite e lehtë ndaj Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Bastoret: Zvicra favorite e lehtë ndaj Kosovës

19/07/23 @ 11:07

VIZITË E RËNDËSISHME PËR FEDERATËN

Drejtori ekzekutiv i FIBA Evropës, mysafir në ndeshjen Kosova-Zvicra

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Drejtori ekzekutiv i FIBA Evropës, mysafir në ndeshjen Kosova-Zvicra

18/07/23 @ 22:33

LISTA PËRFUNDIMTARE

Rami Hadar shpall 12-shen e Kosovës ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Rami Hadar shpall 12-shen e Kosovës ndaj Zvicrës

18/07/23 @ 20:37

MEMEDI TE YLLI!

Rrezart Memedi kalon prej Prishtinës te Ylli

FBK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Rrezart Memedi kalon prej Prishtinës te Ylli

17/07/23 @ 23:19

FLET SELEKTORI

Rami Hadar: Më të mirën për rezultat pozitiv

FBK Superliga/Përfaqësueset e tjera/International

Rami Hadar: Më të mirën për rezultat pozitiv

17/07/23 @ 16:44

FLET KAPITENI

Dardan Berisha: Palestra të jetë plotë, japim 100%

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Dardan Berisha: Palestra të jetë plotë, japim 100%

17/07/23 @ 16:38


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga