Të gjitha lajmet

F2

Aksident i rëndë në F2, vdes Anthoine Hubert

Foto: TheGuardian

Aksident i rëndë në F2, vdes Anthoine Hubert

31 August, 2019 @19:17

Mediat e huaja kanë bërë të ditura se ngasësi Anthoine Hubert nuk i ka mbijetuar lëndimeve të marra nga aksidenti i sotëm në F2, dhe kështu 22 vjeçari ka ndërruar jetë.

Lajmin tragjik posa e konfirmoi edhe FIA, duke lëshuar një komunikatë ku thotë se një incident serioz që përfshiu makinat numër 12, 19 dhe 20 ndodhi në shtegun Spa-Francorchamps në 17:07 më 31 gusht 2019.

“Vendi i ngjarjes menjëherë u përshi nga emergjenca dhe ekipet tjera mjekësore, për të çuar të gjithë ngasësit në spitalin më të afërt. Si rezultat i incidentit, FIA me dhimbje njofton se ngasësi i makinës numër 19, Antoine Hubert (FRA), nuk i ka mbijetuar plagëve dhe ka ndërruar jetë në 18:35,” thuhet ndër të tjera në njoftim.

Dy ngasësit tjerë që u përfshinë në aksident: Juan Manuel Correa (SHBA) dhe Giuliano Alesi (FRA) janë në gjendje stabile shëndetësore.

 

BRITISH GP

Super garë, triumfon Hamiltoni për rekord

Foto: EPA/V. Xhemaj via MundoDeportivo

14 July, 2019 @17:01

Lewis Hamilton ka triumfuar në garën për Çmimin e Madh të Britanisë në Formula 1, duke e fituar për rekord…

AUSTRIAN GP

Verstappen me kalim kontravers, triumfon në Austri

Foto: Getty via Eurosport

30 June, 2019 @19:08

Max Verstappen ka fituar garën për Shpërblimin e Madh të Austrisë në Formula 1 sot, pasi që pak para fundit…

MONACO GP

Hamilton triumfon në Monte Carlo

26 May, 2019 @17:34

“Për Nikin” është fitorja e tretë e Lewis Hamilton në Monte Carlo. Britaniku i cili i rezistoni Max Verstappenit në…

CHINESE GP

Hamilton triumfon në Kinë, merr kryesimin

Foto: Sky Sports

14 April, 2019 @9:41

Lewis Hamilton është fituesi i garës numër 1000 në histori të Formula1. Piloti anglez sot triumfoi në garën e madhe…

AUSTRALIAN GP

Sezoni hapet me fitoren e Bottasit

17 March, 2019 @9:47

Ngasësi finlandez i ekipit të Mercedesit Valtteri Bottas ka shënuar fitore në garën e parë të stinorit në Formula 1,…

Të gjitha lajmet nga Formula 1