Të gjitha lajmet

TOKIO 2019

Edhe Loriana me medalje Botërori

Edhe Loriana me medalje Botërori

30 August, 2019 @13:21

Xhudistja pejane, Loriana Kuka, është xhudistja e tretë me radhë nga Kosova që përfundon Kampionatin Botëror Tokio 2019 me medalje të fituar.

Loriana Kuka ka fituar medaljen e bronztë sot, duke e mposhtur në duelin vendimtar xhudisten sllovene Klara Apotekar me një ippon.

Me këtë triumf të Kukës, Kosova bëhet me tre medalje të fituara në “Tokio 2019” që e fut vendin tonë në treshen e vendeve të vetme me tre medalje të fituara nga ky Botëror.

Përndryshe, ky është suksesi më i madh i Loriana Kukës në karrierën e saj, që ka lënë Zvicrën për të përfaqësuar Kosovën në xhudo.

Vetëm Japonia dhe Franca kanë fituar më shumë medalje në këtë Botëror sesa Kosova.

XHUDO

Nora mposhtet, e mbyll pa medalje

27 August, 2019 @12:30

Pa medalje e ka mbyllur Botërorin e Tokios Nora Gjakova. Xhudistja pejane, e cila garon në kategorinë deri në 57…

KAMPIONATI BOTËROR TOKIO 2019

Nora Gjakova në luftë për të bronztën, ndiqeni direkt

27 August, 2019 @12:12

Xhudistja e radhës nga Kosova që mëton medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror Tokio 2019 është Nora Gjakova. Ajo…

TOKIO 2019

Majlinda e bronztë, medalja e dytë

26 August, 2019 @16:29

Pas humbjes nga japonezja Uta Abe në gjysmëfinale, Majlinda Kelmendi arriti që ta fitojë ndeshjen për vendin e tretë, për…

TOKIO 2019

Abe mposht Majlindën në gj’finale

26 August, 2019 @12:33

Kampionia Botërore Uta Abe ka mposhtur kampionen Olimpike Majlinda Kelmendi me ippon për të siguruar finalen e Kampionatit Botëror që…

JUDO LIVE

Këtu, ndiqeni direkt Majlindën në Botërorin “Tokio ‘19”

REUTERS/ H. Reka/ Arkiv

26 August, 2019 @11:51

Pas arritjes në gjysmëfinale, Majlinda Kelmendi, kampione Olimpike, do të ndeshet me kampionen aktuale të Botës në xhudo. Dueli…

Të gjitha lajmet nga Të tjera