Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

SKITARI

Albin Tahiri fantastik, fiton normën e tretë olimpike

Albin Tahiri fantastik, fiton normën e tretë olimpike


28 March, 2021 @17:01

Skitari ynë, Albin Tahiri, ka fituar edhe një normë olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore Pekini 2022.

Tahiri sot fitoi normën në kombinim alpin, pas garës së mbajtur në Trevisio të Italisë.

Nga dy garat e sotme, Albini doli i 28-ti dhe 36-ti, që i mjaftuan për të marrë 133.05 pikë përkatësisht 137.80 pikë të Federatës Ndërkombëtare të Skitarisë.

31-vjeçari deri më tani ka plotësuar kriteret e nevojshme për normë olimpike edhe në disiplinat e sllallomit dhe sllallomit të madh.


 
Të gjitha lajmet nga Lojërat Olimpike