Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA

Bujar Qerimi, trajneri i Kosovës

Bujar Qerimi, trajneri i Kosovës


17 February, 2021 @13:12

Bujar Qerimi është emëruar trajneri i përfaqësueses së Kosovës në hendboll.

Për shkak të situatës së krijuar nga pandemia, trajneri i deritashëm Taip Ramadani, e ka të pamundur që të udhëtoj nga Australia që të jetë në krye të ekipit, për këtë arsye Ramadani ka dhënë dorëheqjen e tij.

Trajneri Qerimi së fundi ishte selektori i U-20 të Belgjikës, derisa do të jetë në krye të përfaqësueses së Kosovës në katër ndeshjet e fazës së dytë kualifikuese për Euro 2022.


LICHESS

Shahistët e KSH Prizreni, marrin vendin e dytë në turne ndëkombëtar!

Të tjera

Shahistët e KSH Prizreni, marrin vendin e dytë në turne ndëkombëtar!

14/02/21 @ 16:50

SUPERLIGA E MESHKUJVE

Prishtina mposhtë Trepçën, Vëllaznimi fiton në Prizren

FHK Superliga

Prishtina mposhtë Trepçën, Vëllaznimi fiton në Prizren

14/02/21 @ 00:06

SUPERLIGA E FEMRAVE

Barazim në derbi, Vushtrria demolon Vëllaznimin

FHK Superliga

Barazim në derbi, Vushtrria demolon Vëllaznimin

13/02/21 @ 23:58

AUSTRALIAN OPEN

Nadal s’lejon befasi, arrin 1/8 e finales

Tenis

Nadal s’lejon befasi, arrin 1/8 e finales

13/02/21 @ 13:16

F1

Operohet Fernando Alonso

Motosports

Operohet Fernando Alonso

12/02/21 @ 23:08

SUPERLIGA E FEMRAVE

Nesër fillon stinori pranveror në Superligën e Femrave në hendboll

FHK Superliga

Nesër fillon stinori pranveror në Superligën e Femrave në hendboll

12/02/21 @ 22:32

AUSTRALIAN OPEN

Super ndeshje, super përmbysje, Thiem eliminon Kyrgiosin

Tenis

Super ndeshje, super përmbysje, Thiem eliminon Kyrgiosin

12/02/21 @ 12:32

AUSTRALIAN OPEN

Monfils eliminohet në raundin e parë në Australian Open

Tenis

Monfils eliminohet në raundin e parë në Australian Open

08/02/21 @ 20:46

SKITARI

Kokaj e Kryeziu nisen drejt Bullagrisë

FHK Superliga

Kokaj e Kryeziu nisen drejt Bullagrisë

05/02/21 @ 19:19

EUROPEAN-CUP

Besa pret fituesin e Besiktas-Donbas

FHK Superliga

Besa pret fituesin e Besiktas-Donbas

18/07/23 @ 16:46

PËSOJNË THELLË

Pas humbjes së thellë nga Finlanda, Kosova luan për renditje në evropian

FHK Superliga

Pas humbjes së thellë nga Finlanda, Kosova luan për renditje në evropian

14/07/23 @ 11:15

EVROPIANI NË PRISHTINË

Kosova mposht Britaninë, mbanë shpresat për kualifikim

FHK Superliga

Kosova mposht Britaninë, mbanë shpresat për kualifikim

10/07/23 @ 21:51

EVROPIANI NË PRISHTINË

Nesër në Prishtinë, nis evropiani i vajzave

FHK Superliga

Nesër në Prishtinë, nis evropiani i vajzave

07/07/23 @ 14:45

VRESHTARËT KALOJNË NË NIVEL TJETËR

Rahoveci ngrit cilësinë me trajner dhe lojtarët plot përvojë

Transfere/FHK Superliga

Rahoveci ngrit cilësinë me trajner dhe lojtarët plot përvojë

26/06/23 @ 11:12

FINALJA E PLAYOFFIT

Besa Famgas kamp10n rresht

FHK Superliga

Besa Famgas kamp10n rresht

26/05/23 @ 11:17

SERIA FINALE

Besa fiton ndeshjen e parë ndaj Trepçës

FHK Superliga

Besa fiton ndeshjen e parë ndaj Trepçës

21/05/23 @ 05:34

VIDEO NGA FINALJA

Drama e penalltive, që ia solli fitoren KH Trepçës në finale të Kupës

FHK Superliga

Drama e penalltive, që ia solli fitoren KH Trepçës në finale të Kupës

08/05/23 @ 17:18

PAS 21 VITESH KH TREPÇA FITON KUPËN

Pas 21 vitesh, KH Trepça në dramë të finales fiton Kupën

FHK Superliga

Pas 21 vitesh, KH Trepça në dramë të finales fiton Kupën

08/05/23 @ 09:29

SHORTI PËR VAJZAT

Kosova në grup shumë të vështirë

FHK Superliga

Kosova në grup shumë të vështirë

20/04/23 @ 18:19


 
Të gjitha lajmet nga FHK Superliga