Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

AUSTRALIAN OPEN

Nadal s’lejon befasi, arrin 1/8 e finales

Foto: Aus Open

Nadal s’lejon befasi, arrin 1/8 e finales


13 February, 2021 @13:16

Pa shumë probleme, madridasi Rafa Nadal ka arritur ta kalojë britanikun Cameron Norrie, për ta arritur kështu 1/8 e finales në Australian Open.

Ndonëse Norrie, i renditur momentalisht si teniseri i 69 më i mirë në Botë, zhvilloi një set të parë mjaft të mirë, Nadal nuk lejoi për asnjë moment befasi, duke e fituar fillimisht setin e parë 7-5, e më pas edhe dy të radhës 6-2 e 7-5, për ta mbyllur kështu ndeshjen në 3 sete.

Në 1/8 e finales Nadal do të përballet nesër (14 shkurt) me italianin Fabio Fognini, një kundërshtar më i fortë se Norrie.


F1

Operohet Fernando Alonso

Motosports

Operohet Fernando Alonso

12/02/21 @ 23:08

SUPERLIGA E FEMRAVE

Nesër fillon stinori pranveror në Superligën e Femrave në hendboll

FHK Superliga

Nesër fillon stinori pranveror në Superligën e Femrave në hendboll

12/02/21 @ 22:32

AUSTRALIAN OPEN

Super ndeshje, super përmbysje, Thiem eliminon Kyrgiosin

Tenis

Super ndeshje, super përmbysje, Thiem eliminon Kyrgiosin

12/02/21 @ 12:32

AUSTRALIAN OPEN

Monfils eliminohet në raundin e parë në Australian Open

Tenis

Monfils eliminohet në raundin e parë në Australian Open

08/02/21 @ 20:46

SKITARI

Kokaj e Kryeziu nisen drejt Bullagrisë

FHK Superliga

Kokaj e Kryeziu nisen drejt Bullagrisë

05/02/21 @ 19:19

FHK

Eugen Saraçini rizgjedhet kryetar i FHK-së

FHK Superliga

Eugen Saraçini rizgjedhet kryetar i FHK-së

05/02/21 @ 18:58

LAUREATËT 2020

Shpallen më të mirët e vitit në hendboll

FHK Superliga

Shpallen më të mirët e vitit në hendboll

05/02/21 @ 17:05

TENIS

Në fundjavë organizohet turneu “Sporek Juniors 2021”

Tenis

Në fundjavë organizohet turneu “Sporek Juniors 2021”

18/05/21 @ 10:52

TENIS

Vesa Gjinaj në xhiron e dytë të turneut “Tirana Open J5”

Tenis

Vesa Gjinaj në xhiron e dytë të turneut “Tirana Open J5”

17/05/21 @ 18:01

TENIS

Caktohen datat dhe çmimet për fituesit në “Prizreni Open 2021”

Tenis

Caktohen datat dhe çmimet për fituesit në “Prizreni Open 2021”

30/04/21 @ 16:02

TURNE

KT Peja organizon “Peja Kids 2021”

Tenis

KT Peja organizon “Peja Kids 2021”

13/04/21 @ 13:22

FRENCH OPEN

Roland Garros shtyhet për një javë, në shpresë të shikuesve

Tenis/Të tjera

Roland Garros shtyhet për një javë, në shpresë të shikuesve

08/04/21 @ 12:27

NGA FEDERATA

Tarkan Kosova, rizgjedhet kryetar i KRTK-së

Tenis

Tarkan Kosova, rizgjedhet kryetar i KRTK-së

30/03/21 @ 14:08

TENIS

Turqia investon në Kosovë për terrene të mbyllura të tenisit

Tenis

Turqia investon në Kosovë për terrene të mbyllura të tenisit

27/03/21 @ 17:09

TENIS

“J5 Peja”, turneu i parë ndërkombëtar i rangut ITF në Kosovë

Tenis

“J5 Peja”, turneu i parë ndërkombëtar i rangut ITF në Kosovë

19/03/21 @ 16:25

TENIS

Federer vendos të tërhiqet nga turneu i Dubait

Tenis

Federer vendos të tërhiqet nga turneu i Dubait

12/03/21 @ 17:30

TENIS

Fusha e tenisit në Brestovik merr emrin “Arben Zeka”

Tenis

Fusha e tenisit në Brestovik merr emrin “Arben Zeka”

09/03/21 @ 18:50


 
Të gjitha lajmet nga Tenis