Të gjitha lajmet

KAMPIONATI BOTËROR / TOKIO

Distria e bronztë në Japoni

Foto nga arkivi

Distria e bronztë në Japoni

25 August, 2019 @13:42

Për herë të parë Kosova merr medalje të bronztë në kategorinë nën 48 kilogramë dhe këtë e arriti xhudistja Distria Krasniqi me triumfin e sja ndaj spanjolles Laura Martinez sot në Tokio.

Distria në rrugëtimin e saj drejt medaljes ka mposhtur Narantsetseg Ganbaatar nga Mongolia, pastaj Julia Figueroa nga Spanja, Paula Pareto nga Argjentina, kurse në gjysmëfinale u mposht nga japonezja Funa Tonaki.

Sidoqoftë, 23 vjeçarja kosovare ka arritur që të sigurojë medaljen duke e mposhtur spanjollen e lartpërmendur në luftë për vend të tretë.

SUPERLIGA

KH Prizreni i kthehet Superligës

23 August, 2019 @12:21

Pas tërheqjes së Dukagjinit nga Superliga, Federata e Hendbollit të Kosovës mori vendim që KH Prizreni të garojë në Superligën…

NOT

Arti Krasniqi do të garojë për Kosovën

22 August, 2019 @22:52

Notari me të ardhme të ndritur, Arti Krasniqi, do të garojë për Kosovën. 20 vjeçari Krasniqi, është notar i ujëvare…

FORTNITE WORLD CUP

Tinejxheri amerikan fiton Kupën e Botës në Fortnite dhe shpërblimin 3mln dollarësh

29 July, 2019 @10:33

Djaloshi 16 vjeçar nga SHBA, Kyle Giersdorf, ka fituar garën e Kupës së Botës në Fortnite për të fituar 3…

FORTNITE KUPA BOTËRORE

E-sports me shpërblim më të madh se Wimbledoni

Fotografitë: The Guardian & NTV

26 July, 2019 @12:21

Kupa Botërore e lojës Fortnite ka shpërblim më të madh sesa Wimbledoni. Garuesit në këtë e-sport do të kenë mundësinë…

BEACH VOLLEY

Vajzat bëhen kampione ballkanike

22 July, 2019 @23:43

Ka përfunduar Kampionati Ballkanik i Beach Volley U20 meshkuj dhe femra. Ekipi kombëtar i Kosovës në beach volley në…

Të gjitha lajmet nga Të tjera