Të gjitha lajmet

AUSTRALIAN OPEN 2019

Hidhet shorti për Australian Open 2019

REUTERS/Arkiv

Hidhet shorti për Australian Open 2019

10 January, 2019 @11:18

Katër ditë para se t’ia nis Grand Slami i parë i vitit 2019, është hedhur shorti i garës, ndërsa pritet të shihen ndeshje interesante te disa tenistë.

Australian Open fillon më 14 janar 2019. Fitues i vitit të kaluar është Roger Federer, i cili bashkë me Novak Djokovicinin dhe Roy Emersonin janë tenistët me më së shumti tituj individual të fituar në Melbourne, nga 6 secili.

Duelet e raundit të parë

Zvicerani Federer në raundin e parë të garës do të ndeshet me uzbekun Denis Istomin, ndërsa spanjolli Rafael Nadal me James Duckworthin. Djokovic do të takohet me “të kualifikuarin”.

Nëse Federer dhe Nadal kalojnë të gjitha raundet, ata do të ndeshen në gjysmëfinale të garës, pasi që janë në gjysmën e njëjtë të rrugëtimit për në finale.

Nga të tjerët, Andy Murray takohet me Roberto Bautista Agut, ndërsa Kyle Edmund me Tomas Berdychin. Dueli më interesant i raundit të parë pritet të jetë mes Nick Kyrgios dhe Milos Raonicit. Por, nxehtë pritet të jetë edhe në ndeshjen mes Marin Cilicit dhe Bernard Tomicit.

Finalja e Australian Open 2019 zhvillohet më 27 janar 2019.FEDERATA E SKITARISË

Skitaria ndan çmimet për më të mirët

Foto: FSK

22 December, 2018 @17:41

FSK organizoi ceremoninë e shpalljes së Laureatëve të Skijimit për sezonën 2017-2018. Në këtë ceremoni morrën pjesë sportistë, prindër, trener…

SUPERLIGA HENDBOLL

Kastrioti kryen vjeshtën si lider

Foto: FHK

19 December, 2018 @13:02

Klubi i hendbollit Kastrioti nga Ferizaji ka kryer vjeshtën në Superligë të hendbollit si lider. Ekipi në fjalë duke…

XHUDO

Nora Gjakova e mbyllë me të argjendtë

15 December, 2018 @11:58

Me medalje të argjendtë e ka mbyllur aventurën e saj në Guangzhou të Kinës Nora Gjakova. Gjakova u mposht…

AUSTRALIAN OPEN - ROUND I

Pa telashe për mbretin Federer

Foto: ausopen.com

14 January, 2019 @14:58

Roger Federer ka kaluar lehtë pengesën e parë në Australian Open 2019 duke shënuar fitore në tre sete radhazi 3-0,…

AUSTRALIAN OPEN 2019 - ROUND I

Murray eliminohet në raundin e parë

Foto: AustralianOpen/fb

14 January, 2019 @14:19

Përkundër performancën së tij të lartë të treguar në duel me aftësi të limituar fizike, Andy Murray nuk ka arritur…

RAFAEL NADAL

Hyn në operim dhe përfundon stinorin!

Foto: rolexparismasters.com

5 November, 2018 @17:13

Ka përfunduar stinori për tenistin legjendar spanjoll, Rafael Nadal. Ai ka bërë të ditur se të hënën do të futet…

PARIS MASTERS 2018

Khachanov befason Djokovicin në finale

5 November, 2018 @14:49

Karen Khachanov ka zhvilluar ndeshjen e karrierës së tij deri tash, duke e shokuar Novak Djokovicin dje në finale të…

WTA FINALET

Svitolina më e mira e vitit

28 October, 2018 @21:17

Elina Svitolina fitoi turneun më të madh në karrierën e saj duke mposhtur amerikanen Sloane Stephens në turneun final të…

Të gjitha lajmet nga Tenis